Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Omládněte díky deseti potravinám!

Víte, v jakém stavu je vaše tělo? Jak bojovat proti stárnutí? Pokud ne, máme tu pro vás připravených deset potravin, díky kterým omládnete! Jak? Tyto potraviny mají velmi pozitivní zdravotní a čistící účinky. Jezte je pravidelně a jistě zaznamenáte první změny.

1. Česnek – má antibakteriální schopnost, snižuje cholesterol a krevní tlak. Pomáhá také z těla vyloučit těžké kovy a posílí vám imunitu. Říká se také, že má schopnost blokovat růst nádorů.

2. Bílá či černá ředkev – odhleňuje a detoxikuje. Obsahuje vitamin C, minerály a enzymy. Podporuje činnost žlučníku a zažívání. Postačí, když si ji přidáte třeba do salátu.

3. Kurkuma – velmi dobře čistí krev a působí protizánětlivě. Pomáhá se zažívacími potížemi a jaterních onemocnění. Snižuje hladinu cukru v krvi a cholesterol.

4. Brusinky či borůvky – obsahují vitamin C, flavonoidy a mají silnou antioxidační schopnost. Mají velmi kladný vliv na celý organismus (zvláště na stav cév).

5. Hlíva ústřičná – pomůže se srdečním a oběhovým obtížím, vysokému tlaku a dně. Detoxikuje a pomáhá s prevencí proti arterioskleróze. Výrazně posiluje imunitu a je vhodná i pro diabetiky.

6. Zázvor – ředí krev, má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Posiluje žaludek a obsahuje velké množství éterických olejů a hořčinu.

Autor obrázku: Phil Sellens

7. Kustovnice čínská – jsou to červené bobulky, které si můžete dát k jogurtu. Obsahují aminokyseliny. Podporuje krvetvorbu, posiluje ledviny a játra. Má silný omlazující efekt.

8. Avokádo – můžete s ním nahradit máslo např. v pomazánkách. Obsahuje vitamin E, nenasycené mastné kyseliny, draslík, vápník a železo.

9. Rukola – listová zelenina s výraznou hořkou chutí. Příznivě působí na zažívání. Obsahuje vitamin C (velké množství), zinek, vápník, draslík, jód s betakaroten.

10. Naklíčená semínka – můžete použít brokolici, řeřichu, ředkvičku, mungo či čočku. Mají až stonásobně vyšší množství vitaminu C než citrusové plody. Obsahují enzymy a esenciální aminokyseliny.

NA ZÁVĚR

Zbavením kyselin od svého těla budete bojovat proti stárnutí. Dejte do toho červenou řepu, špenát rajčata, okurky, čekanku nebo třeba šípky. Dlouhověkost podporuje zelenina, ovoce, a to jejich velká konzumace.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.