Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Hubnutí

10 dietních super triků

Autor obrázku: daniel almond-farrant

Pokud chcete snížit váhu, zhubnout, je potřeba se více hýbat, jíst zdravě, méně a pravidelně. Ale to každý ví. Pokud vám ale už docházejí nápady, jak vlastně na to a aby to už konečně fungovalo, můžete se inspirovat.

Nejezte z hrnce

Pokud budete při přípravě pokrmu hodně ochutnávat, nebudete mít přehled o tom, kolik jste toho vlastně snědla. A i když se vám to třeba nezdá, kdybyste to pak položila na talíř, viděla byste, že jste toho snědla mnohem více, než jste zamýšlela a než byste si vůbec dovolila. Nandejte si porci a poté prostě z kuchyně odejděte.

Při jídle si odpočiňte

Mezi sousty si odkládejte příbor a žvýkání a polykání si vychutnávejte a pečlivě se na ně soustřeďte. Pokud budete jíst pečlivě a pomalu, bude se vám zdát, že jste rychleji nasycení a nebudete mít takový hlad, jako kdybyste to všechno zhltla.

Počkejte 20 minut

Pokud jste vyhladovělá, počkejte 20 minut, nemusíte se najíst hned. Je totiž možné, že vás tento pocit přejde a vy zjistíte, že jste vlastně ani hlad neměla. Neustálá potřeba jíst se totiž může týkat i emocionálního charakteru, ale ta rychle vymizí. Můžete si i napsat seznam činností, které vám zabrání do kuchyně vstoupit a vzít to první, co uvidíte- zavolejte kamarádce, běžte si zaběhat nebo si čtěte.

Jezte tuky – ale zdravě

Nevzdávejte se hned všech tuků, protože existují i takové, které vašemu hubnutí jenom pomůžou a prospějí – denně si dejte jednu čajovou lžičku olivového oleje, čtvrt avokáda nebo 20 g ořechů. Podpoříte tak srdce a váhu nijak neohrozíte.

Jezte to nejlepší

Pokud jdete někam na party, vyberte si už předem jídlo, které bude vaším favoritem, nejlépe něco libového a chutného. Pokud si tento cíl vytyčíte, nebudete se už tolik zabývat ostatními pamlsky.

Autor obrázku: Larry & Teddy Page

Proteiny k snídani

Nebojte se po ránu snídat vejce, jogurt nebo tvaroh. Možná vám přijde, že je to hřích, ale právě naopak! Tělu to prospěje více, než kdybyste nesnídala vůbec nebo pouze nějaké cereálie. Během dne pak navíc budete mít menší chuť na jídlo s vysokým obsahem tuku či cukru.

Vláknina

Pokud sníte 25 g vlákniny a více denně, budete se cítit mnohem sytěji.

Žádná negativní slova

Zapomeňte na říkání o jídle, že je nechutné, nezdravé nebo hnusné. Raději si jídla zařazujte jako každodenní a občasné, to je mnohem výstižnější a nebudete si tolik vyčítat, když zhřešíte. On to totiž zas až takový hřích není

Ne do syta

V některých kulturách se můžeme setkat s tím, že se od stolu odchází s tím, že nejste úplně sytí.

Čaj

Proč čaj? Protože pitím čaje oddálíte pocit hladu, stejné je to i se žvýkáním žvýkaček – u nich si ale dejte pozor na obsah cukru. Navíc, čaj uspokojí chuťové buňky mnohem lépe než například voda. Nemějte ale čaj jako základní kámen vašeho pitného režimu, tím by totiž vždy měla zůstat voda.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.