Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Závěť

Téma závěti vždy navede smutnou náladu, protože se velmi blízce dotýká smrti, ale každopádně i to k životu patří, protože všichni jednou umřeme.

Proč je dobré napsat závěť

Autor obrázku: Ken Mayer

V závěti si můžeme sami rozhodnout, co chceme komu po své smrti dát. A pakliže máme někoho, kdo není naše rodina a také chceme, aby nějaký díl našeho majetku zdědil, tak to ani jinak nelze, než přes závěť. Stát by náš majetek rozdělil podle dědického práva a naše milá známá by nedostala vůbec nic.

Další věcí je situace, kdy nemáte žádného člověka, který by po vás dědil. V takovém případě by všechno dědictví propadlo státu a pokud o to nestojíte, tak je potřeba napsat závěť.

Jak začít

Nejprve je dobré rozmyslet se, zda závěť budeme psát vlastní rukou či na psacím stroji nebo na počítači. Když ji napíšeme vlastní rukou, tak u toho musí být dva svědci, kteří podepíšou, že jste to opravdu psali vy. Pokud se rozhodnete psát závěť na stroji či počítači, tak může být bez svědků. Každopádně s každou závětí musíte k notáři, který zkontroluje, zda tam máte všechny důležité údaje (jako je datum a podobně). A pak vám dá razítko a svůj podpis.

Kam mám závěť schovat

Je téměř jedno, kam svou závěť dáte, ale je lepší uschovat ji k věrohodným zdrojům, aby se nedalo říct, že je falešná. Třeba ji můžete nechat u notáře, či schovat do trezoru do banky a podobně.

Mám někomu o závěti říkat?

Taková otázka může být velmi sporná. Na jednu stranu by bylo dobré, aby o ní nikdo nevěděl, aby se nepokusil jí zfalšovat, ale na tu druhou je dobré, aby o ní někdo věděl, aby se v případě smrti našla. Může totiž nastat situace, že o závěti nikdo neví a tak po ní nikdo nebude pátrat a může se stát, že se najde až po rozdělení majetku či se nemusí najít vůbec.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.