Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Průzkum zbořil mýty o vánočním úklidu

fixinelaUklízecí návyky přebírá většina Čechů po svých rodičích, přičemž polovina dotázaných vánoční úklid bere jen jako nutné zlo, se kterým jim navíc nikdo nepomůže. Nejvíce času stráví Češi úklidem kuchyně a nejčastěji jim vánoční úklid zabere 5 hodin. Každým rokem toho uklízejí čím dál méně a hitparádu nejméně populárních činností vyhrálo umývání oken. Úklidové služby využívá pouze každý dvacátý dotázaný.

Brno, 18. prosince 2013 – Průzkum realizovaný na přelomu listopadu a prosince 2013 společností Tatrachema přinesl překvapivé závěry týkající se postoje Čechů k vánočnímu úklidu. Ukázalo se, že velký vliv na nás mají rodiče a že úklidem trávíme poměrně hodně času. Téměř každý z nás (95 %) totiž uklízí svépomocí. Průzkumu se zúčastnilo 223 respondentů, přičemž dvě pětiny z nich pocházelo z menších obcí do 10 tis. obyvatel.

Opět se ukázalo, že i přes nedostatek času a chuti se Češi do vánočního úklidu nakonec vždycky pustí, pouze 3 % dotázaných vánoční úklid zcela ignoruje. Přesto nás překvapilo, že úklidu lidé věnují tolik času. Věříme, že s vhodnými čistícími prostředky, by vánoční úklid zvládli rychleji”, okomentovala výsledky Marta Matyášová ze společnosti Tatrachema.

Také vánoční úklid nesnášíte? Pravděpodobně patříte mezi polovinu Čechů (50,2 %), pro které představuje vánoční úklid neoblíbenou každoroční nutnost, přičemž téměř třetina (26 %) dotázaných dokonce uvedla, že vánoční úklid absolutně nesnáší. Není se jim ale co divit. Polovina Čechů (45,3 %) je na úklid úplně sama a pouze třetině pomůže partner nebo rodiče. Úklidové služby využívá jen 5 % Čechů, z toho pětina jen před Vánoci. Zbytek dotázaných spoléhá na vlastní síly.

Uklízíme méně a dlouho

Typický vánoční úklid zabere Čechům nejčastěji pět respektive od tří do pěti hodin. Překvapivě téměř každý desátý dotázaný (9 %) uvedl, že vánoční úklid mu zabere celkem 10 hodin. Dvě třetiny Čechů toho sice uklízí každým rokem stejně, ale 25 % se přiznalo, že toho uklízí méně – jako nejčastější příčinu uvádějí lenost a nedostatek času, nebo jak vtipně uvedl vybraný respondent – “absolutní neschopnost ostatních členů mé domácnosti podílet se na úklidu nebo alespoň nemařit jeho výsledek.”

Vzorem jsou rodiče

Uklízecí návyky přebírá většina Čechů (79,4 %) od svých rodičů, přičemž 11,7 % z nich dělá téměř vše stejně jako rodiče. Pouze pětina (20,6 %) si vytvořila vlastní postupy a uklízí jinak.

Nesnášíme mytí oken

Nejvíce času stráví Češi úklidem kuchyně a obývacího pokoje, nejméně pak ložnicí a překvapivě také dětským pokojem. Nejméně oblíbenou činností v rámci vánočního úklidu představuje mytí oken a utírání prachu. zajímavostí je, že na praní a škrobení záclon a závěsů si ztěžovalo jen 4 % dotázaných.

Češi začínají s vánočním úklidem v různou dobu, nejčastěji týden nebo měsíc před svátky. Pouze 15,3 % respondentů uklízí v posledních třech dnech před Vánoci.

Podrobné výsledky průzkumu najdete zde: http://goo.gl/VkHMJq

Společnost Tatrachema

Společnost TATRACHEMA CZ byla založena roku 1994, je známá především jako výrobce generacemi prověřených značek Fixinela, Diava a dalších. Výroba Tatrachemy je zaměřena především na výrobky bytové chemie jako jsou WC čističe, prostředky na čištění nábytku, prostředky na úpravu textilií a saponáty. Mezi další oblíbené přípravky patří také autokosmetika nebo tělová kosmetika. Společnost je známá širokému okruhu zákazníků zejména díky dlouholeté tradici, kvalitě a příznivé ceně svých výrobků. www.tatrachema.cz

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.