Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Upadá v dnešní době komunikace mezi lidmi?

Kdybyste šli po ulici a ptali byste se lidí okolo sebe touto otázkou, tak vám převážně budou tvrdit, že ne, ale to jen, protože se v té chvilce nezamyslí, jak to teď běží.

Proč tato otázka?

Komunikace je důležitá pro život. Dokonce mnozí psychologové pomocí komunikace léčí. A přestože si to mnozí lidé – zejména ta mladá generace – neuvědomují, tak komunikace opravdu upadá. Takže je dobré tuto otázku rozebrat, abychom tím něco změnili.

Jak je možné, že komunikace upadá?

Autor obrázku: Lance Shields (aka Juria Yoshikawa in SL)

Je pravdou, že mnoho za to může vývoj techniky. Protože v dnešní době existují počítače, chytré mobily, tablety a další zařízení, které děti přitahují.

Když porovnáte dobu, kdy jste byli sami dětmi a tu dnešní? Vy jste o přestávce dělali hlouposti, povídali si, házeli po sobě různé věci, dělali si srandu … chodili na chodbu a skákali přes gumu anebo si třeba psali taháky, ale dnešní děti si vytáhnou mobily nebo tablety a připojují se k internetu, aby si do svého zařízení stáhly podklady místo taháku, potom se přihlásí k sociální síti a tam s někým vypisují…

Takže v dnešní společnosti komunikaci nahrazuje vypisování si na sociálních sítí, což není dobře, protože tak se děti nedokážou mezi sebou jinak než přes nějaké zařízení navázat pořádný vztah a také jim chybí to umění povídat si – stává jí se málo mluvné a když se vyjadřují, tak s obtížemi.

Jak takové situaci předejít?

Samozřejmě, že nejlepší by bylo, kdyby žádné takové zařízení neměly, ale to v dnešním světě opravdu nejde a tak je dobré pořídit jim to co nejpozději. A i když jim takovéto zařízení koupíte, tak se snažte s nimi mluvit i vy jako rodiče a rozhodně je tlačit do toho, aby na tom neseděly stále a místo toho vypisování si třeba toho kamaráda pozvaly domů či šly s nimi ven.

Dospělí by dětem měli jít příkladem. Měli by komunikovat doma mezi sebou, s dětmi, měli by si zvát přátele domů, chodit na návštěvy k rodině, scházete se někde venku společně dospělí, děti, například na akcích pořádaných městem, nebo vesnicí…

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.