Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Denní práce bez víkendu či práce na směny

Klasický pracovní týden aneb páteční pohoda

Autor obrázku: Victor1558

Už jako školáci jsme se těšili na páteční odpoledne, kdy nám přicházelo volno a byl to jediný den, v který jsme mohli bez výčitek zapomenout na školu. A jsou jistá povolání, do kterých musíme chodit každodenně přes týden a potom, tak jako školáci i my máme volný víkend.

Jaké to má výhody a nevýhody?

Máme jasně danou pracovní dobu, za kterou dostáváme smluvenou odměnu, od pondělí do pátku s tím, že víkendy máme sami pro sebe a pro svou rodinu. Je pravdou, že přes týden sice třeba děláme dlouho a tak se někdy může stát, že máme méně času na úklid či na své děti, ale za to můžeme o víkendech jezdit všichni společně na výlety a podobně. A další věc je, že máme pevný řád.

Práce na směny aneb moc nevíme, který den je sváteční

Je samozřejmé, že jsou zaměstnání, která vyžadují, aby tam zaměstnanec byl nejen přes den, ale také v noci. Pak to funguje tak, že třeba dva dny jdeme na ráno, pak dva dny jdeme v noci a pak máme třeba dva dny volno a tak to jezdí do kolečka bez ohledu na to, zda je týden, víkend či jiné svátky. Každý má to kolečko jinak, záleží na typu pracovní smlouvy.

Jaké to má výhody a nevýhody?

Je dobré, že po náročné práci dostanete třeba dva dny volna a můžete si je strávit, jak chcete. Máte klid na to, abyste si udělali doma úklid či dodělali věci, které jste nestihli, když jste byli třeba na noční směně.

Ale je to hloupé, co se týče času stráveného s dětmi, protože i když máte třeba volno, tak vaše dítě je třeba ve škole a pak když má volný víkend, tak vy třeba musíme do práce a pak se může stát i to, že třeba jste doma, ale máte po noční směně a chcete se vyspat, takže v podstatě na to dítě nemáte tolik času. A problém je to zejména, když dělají na směny oba rodiče, pak je důležité, aby se ty směny skloubily tak, aby nebyly děti nikdy samy doma, ale pak dochází k tomu, že třeba vidíte své dítě, ale zase se tolik nesetkáváte se svým mužem či přítelem.

 

Je jisté, že každé povolání má nějaké překážky, které musíme překonat a že to není vždy jednoduché, abychom to skloubili se svým soukromým životem, ale všichni se musíme nějak živit. A každému vyhovuje něco jiného.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.