Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Výběr nové matrace krokem za krokem

I když se nevyznáte v novodobých materiálech, konstrukcích a technologiích, výběr nové matrace nemusí být vždy nemilou záležitostí. Měli byste vybírat pečlivě a promyšleně, ale pokud se svěříte do správných rukou, výběr matrace bude hračkou. Postupně vás provedeme krok za krokem.

1. krok: Ujasněte si několik věcí

Než se pustíte do samotného výběru matrace, připravte si odpovědi na následující otázky:

  • Kolik měříte a vážíte?
  • Jak máte velkou postel?
  • Jaký podklad matrace v současné době užíváte? Je stále v dobrém stavu?
  • Jakou tuhost ležení máte rádi?
  • Máte zdravotní problémy, které by mohly ovlivnit výběr matrace (bolesti zad, kloubů, hlavy, krční páteře, končetin, alergie, astma…)?
  • Kolik peněz jste ochotni do nové matrace investovat?

Vaše odpovědi zásadně ovlivní další výběr matrace.

2. krok: Poraďte se s dr. Sleepem

Na internetu si vyhledejte stránky s Poradnou dobrého spánku dr. Sleepa www.drsleep.cz. Uvítá vás sympatický odborník na matrace a problematiku zdravého spánku dr. Sleep. Do interaktivního konfigurátoru matrací zadejte své tělesné parametry, vyberte požadovanou tuhost a typ podkladu. Dr. Sleep vše zhodnotí a doporučí vám několik konkrétních matrací, které budou maximálně vyhovovat vašim požadavkům a nárokům na zdravý spánek.

Seznam si vytiskněte nebo odešlete na email, bude se vám hodit při návštěvě prodejny. Používáte-li chytrý telefon, stáhněte si aplikaci přímo do mobilu, budete ji mít kdykoliv k dispozici.

3. krok: Matraci si osobně vyzkoušejte

Nyní si vyhledejte nejbližší kamennou prodejnu matrací a navštivte ji. Její zaměstnanci jsou proškoleni a rádi vám poradí s výběrem té správné matrace. Předložte jim svůj seznam a zkonzultujte s nimi vhodnost jednotlivých matrací v souvislosti s vašimi zdravotními problémy a dalšími specifickými potřebami.

Důležité je, abyste si na matraci lehli a vyzkoušeli, jak se vám na ní bude spát. Po několikaminutovém poležení sice nepoznáte, jestli bude vašim zádům stoprocentně vyhovovat, ale osobní pocit je hodně důležitý!

 

Několik rad na závěr

  • S výběrem nespěchejte, vše si důkladně promyslete. Bez ostychu zajděte do prodejny i vícekrát, dokud si vaší volbou nebudete stoprocentně jisti. Nebojte se, že se na vás budou prodavači divně dívat, jsou zvyklí.
  • Ptejte se po délce záruky. Spolehlivý výrobce matrací s dostatkem zkušeností je ochoten poskytnout záruku třeba i na 5-6 let.
  • Zaměřte se také na potah matrace – mělo by být možné sejmout ho a prát alespoň na 60°C, což je teplota, při které se zničí většina nežádoucích mikroorganismů vyvolávajících alergie či astma. Bude-li potah dělitelný na dvě poloviny, máte vyhráno. Usnadní vám manipulaci při výměně ložního prádla, a navíc bude-li špinavý jen jeden díl, hodíte ho do pračky a na druhém můžete v klidu spát.

Posuďte sami: Je výběr nové matrace v těchto třech krocích složitý? S milým pomocníkem dr. Sleepem to je přece zábava a jde to tak snadno! Vyberete-li si k tomu příjemné povlečení, budete spát „jako v bavlnce“.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.