Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy

Historie vašich oblíbených značek 1. díl

Víme, že existují, každá tam nakupujeme značkovou módu, každá je obdivujeme, ale jak a kdy vůbec vznikly? Přečtěte si pár zajímavostí o vašich nejoblíbenějších značkách.

Prada

Autor obrázku: Robert Sheie

Značku známou po celém světě díky svým elegantním modelům založil v roce 1913 Mario Prada. Ano, čtete dobře, tato luxusní značka oslavila už sté narozeniny.

Začínala pouze kufry a kabelkami. Nejprve vlastnil pouze dva butiky v Miláně, ale jelikož byla značka velmi žádaná, rozšířila se až za hranice Itálie. Přestože byly kufry velmi žádané a luxusní, ukázalo se, že na leteckou přepravu jsou naprosto nevhodné. Proto začal s navrhováním koženého zboží a doplňků. Takto značka fungovala dalších 50 let poté.

Značka se však stala takto populární až díky zakladatelově vnučce Miuccia Prada, která zdědila podnik v době jeho největšího úpadku. Miuccia se začala věnovat navrhování a její manžel převzal vedení. Jen díky ní je firma tam, kde je. Přestože je Miuccia vyhlášena za 30. nejúspěšnější ženu z Wall street, svůj volný čas tráví nejraději v rodinném kruhu. Dnes už se Prada nespecializuje pouze na oblečení, ale spolupracuje také se spoustou architektů a navrhuje mobilní telefony.

Louis Vuitton

Která že je ta nejpopulárnější a nejluxusnější francouzská značka? Jaká jiná než Louis Vuitton se svými skvělými a hlavně kvalitními kabelkami? Značka byla založena roku 1854 stejnojmenným zakladatelem. Když se přestěhoval z francouzského města do Paříže, nastoupil do učení jako layetier, což bylo řemeslo, které se zabývalo pouze výrobou cestovních zavazadel. Poté, co byl pověřen Napoleonem III, aby vyráběl zavazadla pro jeho ženu, začal navrhovat a vyrábět své vlastní typy zavazadel.

První butik otevřel v Paříži, ale jelikož bylo jeho zboží velmi žádané, zanedlouho otevřel butik i v Londýně. A tímto začala celosvětová expanze značky Louis Vuitton. V dnešní době je to nejvíce padělaná značka na světě. Samotný Louis Vuitton se k tomuto vyjádřil takto: „Imitace je upřímnou formou lichotky“.

Autor obrázku: Joanne Saige Lee

Victoria’s Secret

Tato značka známá svými andílky, nejkrásnějšími modelkami, nemá moc pestrou historii, zato zajímavou. Značka byla založena roku 1977 Royem Raymondem. A co ho přinutilo k takovému kroku? Bylo mu nepříjemné nakupování spodního prádla pro svou ženu, tak chtěl tyto chvilky zpříjemnit nejen sobě, ale i ostatním mužům, kteří s tím mají strasti. V roce 1982 firmu odkoupila společnost The Limited, která jí vlastní dodnes. Dnes je firma největším prodejcem spodního prádla, což vydělává společnosti několik miliard dolarů.

Christian Dior

Firmu založil v roce 1947 stejnojmenným zakladatel. Otevření znamenalo začátek revoluce v poválečné módě.

Christian pracoval už od dětství v módní sféře. Svůj první obchod otevřel díky finanční pomoci magnátovi s bavlněnými vlákny, Marcelem Boussacem. Oblečení, které dnes bereme jako klasiku, znamenalo v době vzniku firmy originální kreace. Dior udělal z Paříže po druhé světové válce centrum světové módy. O jeho značku se zajímají nejznámější světové osobnosti.

Po smrti Diora nastala otázka, kdo podnik převezme. Vlastníkem se stal teprve jednadvacetiletý Yves Saint Laurent, poté Marc Bohan, Gianfranco Ferré a od roku 1996 do dnešní doby ho vlastní John Galliana.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.