Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Svatební pověry, které můžete ignorovat

Autor obrázku: Katsu Nojiri

Existuje mnoho svatebních pověr (dobré i špatné), ale držet krok se všemi vám může přinést jenom spoustu svatebního stresu. Tak je přeskočte a vstup do manželství si užijte. Tento seznam obsahuje všechny hloupé pověry, u kterých jsou v naprostém pořádku, když je budete ignorovat. Nebo se snad chcete pořád stresovat? Vyberte si!

Nesmíte se vidět těsně před svatbou

Pověra: O den nazpět, snoubencům bylo zakázáno vidět se až do poslední chvíle, to proto, aby ženich neměl šanci změnit svůj názor. V pověře je to však změněno na myšlenku, že by to mohlo přinést smůlu, kdyby ženich viděl svou nevěstu ve svatební den.

Dnes se některé páry drží tradice, protože se jim to líbí, vzrušuje je to a připadá jím krásné být napjatý v očekávání vidět se poprvé až u obřadu. Myslím si však, že bychom měli dělat to, co nám vyhovuje. Znám mnoho nevěst a ženichů, kteří tuhle tu tradici přeskočili a zůstali ve stejném pokoji noc předtím a ještě se spolu ráno nasnídali a plánovali zasedací pořádek po obřadu.

Vyhýbejte se žlutým růžím (nebo budete zelení závistí)

Tahle pověra vznikla během viktoriánské éry, Jazyk květiny – kniha, která vyrovnává květy se slovy a významem byl propagován po celé Evropě. Podle knihy, tulipány stojan pro lásku a vášeň znamená manželské štěstí. Na druhou stranu žluté růže údajně představují žárlivost.

Pokud máte rádi květiny, dejte přednost vlastnímu speciálnímu významu své oblíbené a to zejména pokud pro vás má nějaký důležitý význam.

Autor obrázku: State Farm

Zemřete, pokud vám upadne prsten

Tohle to je tradičně další pověra, která říká, že pokud někdo upustí prsten během obřadu, znamená to, že člověk by mohl zemřít!

Samozřejmě, je to šílené. Ale přesvědčte se o tom, že máte prsten na dobrém místě v krabičce na polštářku ještě těsně před tím, než projdete uličkou.

Nevěsta musí být přenesena přes práh

Staří Římané věřili, že nošení nevěsty přes práh domu chrání od zlých duchů.

Můžete to udělat pro zábavu, jakmile dorazíte z líbánek, a nebo také můžete vejít do vašeho hnízdečka ruku v ruce společně.

Nevdávejte se v sobotu, v květnu nebo 13. dne v kalendáři

Existuje skutečně několik pověr. Podle anglického folklóru, sobota je nejnešťastnější den v týdnu, zatímco středa má být nejlepší ze všech. Pak strach ze sňatku v květnu se datuje od dob Římanů, kteří vedli festivaly pro mrtvé právě v květnu. Dokonce je prý k tomu i říkanka. A konečně nešťastné číslo 13.

Zkuste si vybrat vaše vysněné datum, řiďte se vlastními pravidly a opusťte všechny tyto pověry. Nemáte-li nějakou rodinnou tradici, která by vám den určovala ona, vyberte si den, který vyhovuje vám osobně!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.