Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Jak dlouhodobě správně pečovat o vlasy?


Zajímá Vás, jaké jsou příčiny problémů s vlasy a jak je řešit? Je možné při nákupu vhodné vlasové kosmetiky a kadeřnických potřeb ušetřit? To a další informace se dozvíte na následujících řádcích.


Správná péče o vlasy nemusí být nic složitého

Pokud nejste spokojena se stavem svých vlasů a chtěla byste s tím něco udělat, máte hned několik možností. A nemusí se rozhodně jednat o nic komplikovaného.

  • Jaké jsou příčiny problémů s vlasy? Těch lze vystopovat celou řadu. Může za nimi stát špatná strava, velké vypětí psychických sil (stres atd.), ale také škodlivé životní prostředí, časté působení horka (ze slunce, avšak vliv má i příliš časté a intenzivní fénování) i vrozené predispozice, porucha látkové výměny, infekce atd.
  • Jak tyto komplikace řešit? Samozřejmě že řešení se odvíjí od konkrétní příčiny. Můžete tak zkusit změnu jídelníčku (pravidelná strava s dostatkem hořčíku, křemíku, vápníku či vitamínu B), celkově zpomalit anebo navštívit lékaře. Jednu z nejschůdnějších cest ovšem představuje vhodná vlasová kosmetika.
  • Která vlasová kosmetika je žádoucí pro regeneraci a péči o vlasy? V této oblasti pochopitelně můžete nalézt velké množství přípravků od šamponů a kondicionérů, přes různé oleje až po balzámy. V každém případě si prohlédněte přípravky pro péči o vlasy a zvolte si takový, jež odpovídá vašim problémům.
  • Mohou pomoci kadeřnické potřeby? Ano, mohou. Již jsme zmínili úskalí fénování. Fény na vlasy s ionizací ovšem udrží uvnitř vodu, a pomáhají tak zároveň udržet pružnost a lesk. Vyberte si však také kvalitní kadeřnické nůžky, případně strojek, žehličku či kulmu na vlasy, neboť pouze spolehlivé výrobky nebudou mít negativní vliv na stav vašeho účesu.
  • Lze při nákupu těchto produktů ušetřit? Péče o vlasy nemusí být právě nejlevnější položkou ve vašem rozpočtu. Pokud však zvolíte dobrého prodejce, můžete tyto výdaje značně snížit. Doporučujeme Vám např. e-shop Vlasy-kosmetika.cz.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.