Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Rozvod, hádky a nenávist

Není to nic zvláštního a ojedinělého, když se dva lidé rozcházejí a to z důvodů, že si buď jeden z nich našel někoho jiného, což bývá velmi často, nebo prostě jeden s druhým již nedokážou fungovat a tak řeší to, že si půjdou každý svou cestou. Rozvody však nebývají vůbec jednoduché. Je tam mnoho emocí, řeší se majetek, peníze, děti a vše, co ti dva doposud měli společně. Často situace vyústí do extrémů a ti, kdo se milovali, jsou nyní jak dva lidé, kteří by si přáli, aby se nikdy nepotkali. Jak zvládnout rozchod? Každý si musí rozchod prožít sám.

Najděte společnou řeč

Pokud je to jen trošku možné, je dobré se na všem v klidu domluvit, což je ale velmi obtížné. Většinou se jeden z páru cítí podvedený, ponížený a snaží se to tomu druhému co nejvíce komplikovat. Cítí, že dostal ránu do srdce, která jej prostě bolí.

Nepůsobit zbytečné zlo

Většinou konflikty vyvolává právě ten, kdo byl ve vztahu raněn a koho se to celé dotklo. Nejednou se stalo, že na sebe bývalí partneři podávají trestní oznámení, hádají se o děti, matka otci děti odmítá půjčovat a navádí je proti němu, nebo naopak. Hádky a urážky jsou pak na denním pořádku a dotyční nevědí, jak z toho začarovaného kruhu ven.

Většinou se situace uklidní až s příchodem nového partnera, ale to může také celou situaci ještě více rozbouřit. Velmi záleží na tom, jestli jsou dva dospělí lidé schopni si společně sednout a na všem se v klidu domluvit. Je to opravdu dobré řešení, které by celou situaci vyřešilo, ale domluva bývá těžká.

Berte ohledy na děti!

Někdy se z bývalých partnerů stanou dokonce i lidé, kteří se do konce života nenávidí, přehlížejí a pomlouvají se. V takovém případě je lepší se navzájem vyhýbat, nekontaktovat se, pokud jsou v tom děti, říci si jen to nejnutnější a žít si každý svůj vlastní život. Dejte si velký pozor na to, co řešíte před dětmi, protože jich se samozřejmě celá situace také velmi dotýká a nenesou jí lehce.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.