Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Tampóny, nebo vložky?

By: Eric E Castro

Jestli používat menstruační tampóny, nebo vložky je otázka, kterou řeší mnoho žen. V první řadě záleží velmi na tom, co nám osobně nejvíce vyhovuje. Mnohdy se říká, že tampóny nám mohou uškodit a mohou být zdrojem infekce. Ano, to skutečně mohou, ale pouze tehdy, když je neměníme pravidelně a necháváme je uvnitř těla déle, než bychom měly.

Jenže to samé platí i o menstruačních vložkách. Krev, která vteče do vložky, by na vašem těle také neměla zůstávat dlouho a vložka by se měla pravidelně měnit. Hygiena je tedy důvodem infekcí, důvodem rozhodně není menstruační produkt. Je velmi důležité to, jak se v době menstruace o sebe staráme.

Tampóny jsou mnohem pohodlnější a dokonce nám pomohou zapomenout na to, že máme své dny, protože necítíme to, jak z nás krev vytéká a není nám nic nepříjemné. U tampónu ale nepoznáme, jak moc už je nasáklý. Jediná možnost je tahem. Pokud jde lehce vyjmout, je čas jej vyměnit. Pokud v pochvě drží pevněji, můžeme jej zde ještě nechat. Při silnější menstruaci nás tampón může zradit a můžeme protéct. Proto je dobré jistit se ještě intimkou.

V prvních dnech se tampóny moc nedoporučují. Pokud ale chcete jít plavat, je to jediné řešení, po kterém můžeme sáhnout v době menstruace.

Menstruační vložky jsou v dnešní době již velmi vychytané a bezpečné. Dobře odvádí krev, jsou opatřeny křidélky, které zabrání stečení menstruační krve na okraj kalhotek. Vložky jsou různě silné, podle toho, v jaké jste fázi menstruace a dobře vás ochrání i v noci. Dokonce se vyrábí i menstruační vložky parfemované, které jistě spousta z nás ocení. Jejich povrch je příjemný a také samotní výrobci se nám naše dny snaží maximálně ulehčit. Velmi často na trh přicházejí s novějšími a lepšími vychytávkami, které my ženy velmi rády oceníme.

Používat bychom měly především to, v čem se my osobně cítíme nejlépe a co nám vyhovuje nejvíce. Zkusit můžete třeba i menstruační kalíšek.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.