Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Výhody a nevýhody práce z domova

By: Michael Coghlan

Možná spousta z vás touží po tom pracovat z domova a být pánem svého času. Ale je to výhoda, nebo nevýhoda? Co je lepší, chodit do práce, nebo být doma a pracovat podle toho, kolik máte zrovna času?

Práce z domova rozhodně zní lákavě a to už jen proto, že se můžete během pracovní doby věnovat i domácím povinnostem, můžeme si odskočit na nákup, na oběd, nebo na kafe. Ale je toto vůbec výhoda? Nebo to může být spíš problém? Když pracujete z domova, máte možnost si čas práce naplánovat podle toho, jak sami uznáte za vhodné. Jenže často právě toto může být velký problém. Jelikož nad sebou nikoho nemáme, můžeme práci odkládat do nekonečna a tím se můžeme pak dostat do skluzu.

Práce doma chce určitě nějakou disciplínu

Pokud pracujete z domova tak si řekněte, že se práci budete věnovat v přesné době, kterou si určíte a tuto dobu dodržujte. Neplánujte si na tuto chvíli žehlení, praní a uklízení, ale opravdu jen to, že budete pracovat. Poté co práci uděláte, budete mít klid. Pokud práci odložíte, budete pak nervózní z toho, že to nestíháte a že máte před sebou pracovní povinnosti, které je třeba splnit. Do toho pak může přijít třeba nečekaná návštěva a k práci se pak již nedostanete.

Na druhou stranu však nemusíte opouštět domov a tak ušetříte za benzín, nebo za autobus, čas, který pak trávíte jízdou do práce a domů je také k nezaplacení a nemusíte poslouchat to, jak se kolegové navzájem pomlouvají a co mají doma za problémy. Na druhou stranu si ale s nikým nepopovídáte a můžete mít pocit toho, že jste stále sami a chybí vám kontakt s lidmi. To však můžete vyřešit návštěvami vašich přátel, nebo chozením do společnosti poté, co si svou práci doma doděláte. Pro a proti práci z domova tedy znáte, teď jde o to, co vám bude vyhovovat více a jestli je pro vás vůbec reálné, z domova pracovat.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.