Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady, Život

Co dělat, když nemáme práci

Je to samozřejmě velmi nepříjemné. Ráno odejdou děti do školy, manžel do práce a my sedíme doma a nevíme do čeho píchnout. Raději byste však byli v práci a vydělávali peníze. Pokud jste přišli o práci, tak se samozřejmě věnujte intenzivně hledáním práce nové.

Autor obrázku: popofatticus

Doma ve volných chvílích pak můžete udělat věci, které jste nestihla, když jste byla v pracovním procesu. Udělejte si domácí úklid, umyjte okna a využijte volného času k roztřídění starých a nepotřebných věcí. Ty potom můžete prodat a zúročit.

Co dělat, když nemáme práci dlouhodobě a úklidy a třídění máme již hotové? Pak byste se měli poohlédnout alespoň po nějáké brigádě, nebo práci na doma. Poptejte se v okolí, zda nehledají někoho na úklid. Nabídněte hlídání dětí, nebo psů, vezměte cokoliv, alespoň na pár hodin.

Na internetu se také nabízejí domácí práce, jako skládání propisek, či plnění obálek, pokud tedy nemáte práci, vezměte zatím, alespoň toto. Pozor ale na firmy, které žádají poplatky za práci. Takovým se obloukem vyhněte a nahlaste je na úřadu práce. Férová firma, žádné poplatky po vás chtít nebude.

Pokud nemůžete najít práci, zkoušejte alespoň jakékoliv možnosti přivýdělku, které vám alespoň částečně pomohou zvládnout vaší nepříjemnou finanční situaci. Může se stát, že firmě, které nabídnete úklid na hodinu denně, odejde zaměstnanec a oni budou potřebovat nového. Pak máte velkou šanci, že se obrátí právě na vás.

Jistě je hledání práce stresující, není to příjemné a je to těžká situace. Hlavu vzhůru a nic nevzdávejte. Myslete pozitivně i v této nepříjemné situace a vězte, že bude lépe. Doufáme, že pokud jste zrovna vy v této situaci, brzy se z ní dostanete a budete mít práci novou, která vás navíc bude bavit.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.