Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Jak splnit novoroční předsevzetí?

Mnoho lidí si na nový rok slíbí nějaké předsevzetí, avšak jen málo z nich své předsevzetí dodrží. Kde je problém a jak jej přeskočit?

Může výběr předsevzetí ovlivnit jeho splnitelnost?

Jedna ze zásadních věcí je při splnění předsevzetí jeho výběr. Pokud si daná osoba dá takové předsevzetí, které je nereálné, pak se velmi těžko splňuje. A slovíčkem nereálné je něco, co sami nemůžeme ovlivnit. Jako například, když si dáte předsevzetí, že zvýšíte svůj post. Problém je v tom, že o tom rozhoduje váš nařízený, vy si můžete dát předsevzetí, že se budete více snažit, aby si vybrali právě vás, ale někdy se může stát, že i přesto vyberou vašeho kolegu. Také je důležité to, aby předsevzetí byla z vaší hlavy, protože když to budete chtít vy sami, tak se vám to bude lépe plnit, než když je to přání někoho jiného, které vy vlastně ani nechcete.

Více předsevzetí anebo splňujte je postupně

Nikdo nemá rád, když musí usilovně pracovat na více věcí najednou. A i tak fungují předsevzetí. Pokud jste si jich dali více, tak si je někam napište a plňte je postupně. Nejlépe je začít od toho nejjednoduššího. A když předsevzetí splníte, tak si jej na papíře škrknete a hned vám bude lépe, když uvidíte, jak předsevzetí samy pomalu mizí.

Podpora je důležitá!

Nejlepší je dát si stejná předsevzetí s někým, kdo je vám blízký a s kým jste často v kontaktu. Protože tak se budete vzájemně podporovat, což je velice důležité. A kromě toho, to bude motivace, která vás bude stále hnát dopředu. Například pokud žijete jako pár a vy se rozhodnete, že přestanete kouřit a vaše druhá polovička si vedle vás bude zapalovat cigaretu, tak vás tím bude jen provokovat a vy budete mít nutkání, dát si také jednu. Ale naopak, pokud se rozhodnete oba dva, tak vám to půjde lépe, protože jeden druhého nebudete provokovat.

Za splněný cíl odměna?

Když vychováváte malé dítě anebo psa, tak vždy když udělá něco dobře, tak mu za to dáte nějaký pamlsek nebo jinou odměnu, aby si uvědomilo, že je to správné. A stejně tak to můžete praktikovat vy. Nemusíte si kupovat lízátko, ale můžete si říct, že pokud splníte vaše předsevzetí, tak si třeba koupíte nový mobilní telefon či nějakou jinou věc. Jednak to bude pro vás odměna, za to že jste něco udělali dobře a jednak to bude další motivace, která vám pomůže vaše předsevzetí splnit.

Není těžké splnit předsevzetí, která jste si na nový rok slíbili, stačí jen mít silnou vůli anebo se správně motivovat.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.