Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Celebrity

Proč mají modelky tendence se sebepoškozovat

To, že modelky často trpí depresemi a smutkem, není až tak vzácné. I když jsou krásné a úspěšné a do klína jim padá spousta peněz, jejich život není snadný. Důvodem je neustálé odloučení od rodiny a od svých blízkých, protože jsou nuceny kvůli své kariéře odjet daleko, do neznáma, mezi cizí lidi a tam žít. Mnohdy se jim velmi stýská a trpí depresemi.

Navíc je na modelky vyvíjen neuvěřitelný tlak z toho důvodu, aby vypadaly dokonale. Jejich jídelníček musí být neuvěřitelně skromný a to jim na psychice také nepřidá. Zkuste jíst opravdu jen málo a uvidíte, co to s vámi udělá. Nátlak na modelky je opravdu obrovský, a proto to spousta z nich nese velmi špatně a kromě poruch s příjmem potravy, trpí potom také sebepoškozováním, které bohužel může končit také sebevraždou. Začínat to může depresemi a končit naprostým vyčerpáním a kolapsem.

Sebepoškozování vzniká hlavně proto, že bolest psychickou nahradí bolestí fyzickou. Pokud včas nezasáhne okolí, pak to nemusí skončit vůbec dobře, a proto by rozhodně okolí mělo být všímavé. Ten, kdo je schopný se sebepoškozovat, by měl okamžitě nastoupit ambulantní léčbu a léčit se. Je to to nejlepší řešení a způsob pomoci. Nebuďte lhostejní, pokud máte někoho ve vašem okolí, kdo se takto chová a má psychické problémy. Takový člověk čeká na vaši pomoc.

Modelky rozhodně nemají lehký život a je pro ně velmi těžké to, že se musí prosadit v branži, kdy konkurence je obrovská a po nich se chce, aby byly dokonalé, hubené, profesionální, aby se odloučily od svých rodin a žily někde, kde jim to domov ani trošku nepřipomíná.

Je také spousta takových, kteří mají našlápnuto na dobrou kariéru, ale i přesto odcházejí zpět domů a kariéru pověsí na hřebík. Zjistí totiž, že nic jim nedokáže jejich rodinu a domov nahradit a že bez tohoto nemohou žít. Ty, které vydrží, musí být skutečně velmi silné a to především po té psychické stránce.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.