Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Když je pro vás práce důležitější, než děti

Samozřejmě, že jsou matky, které se mnohem více věnují své práci, než své rodině a dětem. Jsou to většinou matky, které jsou kariérně na vyšším postu a práce je pro ně důležitá z toho důvodu, aby zajistily svou rodinu a dopřály jí víc, než musí.

Některé matky prostě mají tak dobrou práci, že si nemohou dovolit nechat jí kvůli dětem. Možná splácejí hypotéku, a nebo jsou jinak finančně zatížené a možná to dělají proto, aby jejich děti mohly pocítit blahobyt, kterým jsou schopny je obklopit. Pro své děti pak hledají chůvy, které je zastanou v situacích, kdy ony samy se musí věnovat práci a vydělávat peníze.

Pokud patříte mezi tyto matky, tak určitě nejste špatná. Udělala by to každá ve vaší kůži, která by vaše šance měla a i ta, která na vás nyní plive špínu a pomlouvá vás. Většina žen bude mít raději pohodlnější život s dostatkem finančních prostředků, než aby dřela bídu s nouzí, ale se svým dítětem byla od rána do večera. Nejlepší je varianta taková, kdy muž je tím, kdo domů přinese větší částku a žena se pak může věnovat rodině. Ne vždy a ne všude to tak ale funguje, a tak je třeba, aby někdy byla právě žena tím, kdo domů peníze nosí.

Některé matky však mnohem raději chodí do práce právě proto, aby se z nich nestaly puťky, které znají jen pleny, dětské koutky, plotnu, žehličku a kbelík s hadrem. Jsou prostě takové, že nebudou přistupovat na tuto roli a raději budou chodit do práce a zajistí si, aby toto za ně dělal někdo jiný.

Ženy, které jsou doma s dětmi, trpí prý mnohem častěji depresemi, protože velmi často je toho na ně více, než dost. Bohužel je na nich celá domácnost, plus péče o dítě, která prostě není snadná, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. V práci potom přijdou alespoň na chvíli na úplně jiné myšlenky a to jim pak také prospěje.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.