Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Dopisy jsou stále v módě

Už jen málo lidí si pamatuje dobu, kdy nebyly počítače a poslání zprávy z mobilu bylo daleko dražší než dopisní známka. V té době byly dopisy a pohlednice velice oblíbené, ale dnes díky technice tyto věci upadají a už najdeme jen maličké množství lidí, kteří si stále posílají dopisy a to jsou hlavně důchodci.

Proč psát dopisy

Vzácnost jako je psaní dopisů, má svou úlohu. A rozhodně je chybou, že dnes už to upadá. Lidé, kteří byli zvyklí psát si dopisy, měli daleko úhlednější písmo a dnes díky technice, kdy všechno napíšete do počítače a vytisknete spoustu mladých lidí ani neumí psát, jednak co se týče úpravy a jednak, co se týče pravopisných chyb. Navíc dopis nepřišel za pár minut, ale lidé na něj museli čekat i několik dní, což bylo vzrušující, protože se těšili na to, co si v dopisech přečtou. A také měli větší rozsah, díky tomu, že to tak trvalo, tak do dopisu museli vepsat vše, co se za tu dobu stalo, tak dopisy byly i přes několik stran. A dnes mají studenti problém napsat slohovou práci na dvě stě padesát slov.

Dopisy a dnešní doba

Přestože dnes se hodně záležitostí řeší pomocí internetu a namísto dopisů se používá emailová schránka, tak stále jsou určité situace, kdy je nutné poslat dopis. Pravdou je, že dnes už nejde o ručně psané dopisy, ale jen vytištěné, ale přesto se posílají, a to zejména kvůli úředním věcem anebo nějakým formálním, jako je například přihláška na vysokou školu a podobně. A vzhledem k tomu, že se to studenti odnaučili a dávají přednost technice, tak mívají problémy poslat klasický dopis, natož tak, aby si sami dokázali poslat třeba onu přihlášku na vysokou školu doporučeně.

Studenti a dopisy

Pravdou je, že ve škole se děti musí učit, jak dopis vypadá, protože napsání dopisu bývá jedno z maturitních zadání. Avšak jde jen o teoretickou zkušenost, kde naprosto chybí praxe a navíc studenti se tomuto slohovému útvaru většinou vyhýbají a dají přesnost vyprávění či úvaze. Proto by měli na škole klást vyšší nároky na studenty a dopisování.

Jak studentům přiblížit dopisování?

Aby si studenti psaní dopisů vryli pod kůži a perfektně se to naučili, tak by s tím měli mít osobní zkušenost. Některé školy se proto rozhodly, že budou vzájemně spolupracovat a donutily stejné třídy, aby si vzájemně posílali dopisy, což je rozhodně dobrý krok. Studenti poznají nové lidi a zároveň se řádně naučí, jak se má napsat a poslat dopis i v době, kdy svět ovládá technika.

Přestože se dnes už dopisy nepíšou, je to velká chyba a lidé by se měli snažit tuto činnost obnovit.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.