Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy

Jak ušetřit za náplně do tiskárny

Bez toho, abyste museli kupovat novou tiskárnu či riskovat poškození té stávající. 3 níže uvedené tipy pro Vás neznamenají ani o 1 Kč vyšší náklady, proto se vyplatí si je projít s maximální pozorností.

1.   Nevyhazujte zaschlé náplně

Pokud používáte doma tiskárnu sporadicky, pravděpodobně jste se dostali do situace, kdy Vám zaschnul inkoust v kazetách. Tyto kazety ovšem nemusíte automaticky vyhazovat, často je možné je znovu „uvést v život“ proudem vody či speciálním roztokem, který rozpustí zaschlé krystalky inkoustu v tryskách kazet, díky čemuž se tyto náplně stanou opět funkčními (více informací o postupu zprovoznění kazety se zaschlým inkoustem najdete na těchto stránkách).

2.   Zkontrolujte kvalitu tisku

Domácí úkoly, recepty a další dokumenty, u kterých není nezbytně nutné vysoké rozlišení a vysoká kvalita tisku tiskněte v úsporných režimech tisku (tento režim najdete v nastavení Vaší tiskárny v nabídce Start – Zařízení a tiskárny).

Pokud Vámi tisknutý dokument obsahuje obrázky, které nemusí být nezbytně barevné, zvolte černobílý tisk, ušetříte tím barevné náplně, které jsou v porovnání s těmi černobílými dražší.

3.   Kupujte alternativní náplně

Ty, které Vám výrazně sníží náklady na tisk, ale zároveň nezvýší riziko poškození tiskárny či nesníží kvalitu tisku. Ano, i takové jsou k dispozici. Například se značkovými alternativními náplněmi společnosti Tisknulevne.cz ušetříte v porovnání s originálními náplněmi 60 % nákladů na tisk, zároveň ale dostanete všechny výhody originální náplně, viz infografika níže.

20150426154351

Porovnání originálních kazet, značkových alternativních kazet a neznačkových kazet do tiskárny Zdroj: www.tisknulevne.cz

Výše uvedené kroky Vám pomohou snížit náklady o tisk až o 2 Kč na 1 straně o formátu A4 při 5 % pokrytí, což je určitě zajímavá částka. Začít s šetřením můžete přitom prakticky okamžitě (snížením kvality tisku) či při dalším nákupu náplní do tiskáren (alternativní náplně).

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.