Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Boty přímo na mou nohu

Když jdete do obuvnictví a hledáte si boty, na co kladete větší důraz? Na to, aby se vám boty líbily, anebo chcete raději, aby byly boty pohodlné? Problémem je, že většina lidí právě hodně dává na vzhled a ničí si nejen nohy, ale celkové zdraví.

Jak by měly vypadat ideální boty?

Velmi důležité je to, abyste měli správnou velikost, protože mnoho lidí, zejména ženy si kupují boty příliš malé, což je problém. Je lepší koupit si o trošičku větší boty, protože čím více prostoru v obuvi je poskytnuto pro prsty tím je to lepší pro vaše kolena a kyčle, protože když mají prsty volnost, tak snižují pohyblivost pánve do stran. V takovém případě je vaše chůze úspornější a zdravější.

Také se doporučuje, aby boty měly tenkou podrážku. Nejlépe aby podrážka byla také prodyšná, aby mohla noha dýchat a tolik se nepotila. Pokud zvolíte tenkou podrážku, opět uděláte něco, pro vaše zdraví, protože pevná obuv je pro nohu nezvyklá a tak často dochází k podvrtnutí, protože klouby ztrácejí rovnováhu. Na rozdíl když se projdete například úplně bosí, tak jde o přirozený pohyb, u kterého je téměř nemožné, abyste si nohu podvrtli.

Výběr bot je opravdu důležitý

Ačkoliv to mnozí podceňují, tak je velmi důležité, jaké boty si vyberete. Protože chodidla se podílejí na mnohých procesech v našem těle, jako je fungování plic, srdce či pohyb střev. A pokud podceníte výběr bot, tak vám mohou v některých těchto procesech nastat problémy.

Další problémy, které mohou souviset s chodidly jsou i bolesti kyčlí, kolenou, zad a dokonce i páteře či hlavy a někdy to může také souviset s šelesti v uších. Takže opravdu vybírejte boty i podle toho, jak jsou vám pohodlné.

Nejlepší je chodit bosý

Existují vědci, kteří se zabývají zkoumáním chodidel a ti tvrdí, že pro vaše chodidla je nejlepší chodit bosý. Tito lidé říkají, že chůzi v botách přestává člověk používat své prsty, a tak z velké částí přichází o sílu svalů na nohou. Proto každé osobě doporučují, aby aspoň několik minut denně věnovali chůzi bosí. Jednak tím pomůže svému zdraví a jednak tak dostane větší cit do nohou a posilní jejich svaly.

Nejprve je lepší začít s jemným terénem, protože chodidla jsou zvyklá na chůzi v botách. Takže nejprve choďte na trávníku, v písku, ale klidně i v bahně. A až potom, co si zvyknete a začnete si užívat chodit bosí, tak můžete zvolit i náročnější terény, jako je štěrk a podobně.

Abychom my i naše nohy byly zdravé, musíme mít ty správné boty anebo raději ušetříme za boty a budeme chodit bosí?

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.