Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Co když vám vychovává vaše dítě matka

Každá matka se těší na to, když už má své děti odrostlé, až se stane babičkou a každá si představuje to, jak se své role zhostí. Babičky již nemají takové povinnosti, jako matky a užívají si jen těch příjemných chvilek, které jsou pro ně v tu chvíli důležité.

Samozřejmě, že dcery velmi ocení, když jim jejich matky s výchovou dětí pomáhají. Jenže kámen úrazu může přijít tehdy, když babičky do výchovy zasahují až nemístně. Mezi matkou a dcerou tak vznikají konflikty.

Jak se k tomuto faktu postavit?

Důležité je spolu komunikovat. Matka a dcera jsou každá z jiné generace a to, co dříve bylo zcela běžné, dnes může být zastaralé a podobně a proto s e většinou na výchově tyto dvě generace nikdy do puntíku neshodnou.

Rady a postupy, které dříve platili a lidé se jimi řídili, jsou dnes dosti odlišné. Důležité je, abyste v sobě nedusily vzájemný vztek, ale řekly si na rovinu, co vám na to všem vadí. Dost možná s názorem matky nesouhlasíte, ale i tak s ní mluvte s respektem a nenechávejte se unést emocemi.

Každá matka to myslí dobře a chce pro svou dceru to nejlepší a proto to neberte tak, že vám do něčeho mluví, ale berte to tak, že by vám ráda pomohla a poradila, nikoliv že by vám chtěla ublížit. Spousta z nás má ale v tomto směru svou hlavu a o rady nestojí a to hlavně proto, že si myslíme, že to víme lépe, než naše matka. Pokud chcete matce něco vyčíst, tak nejprve oceňte to, že vám chtěla pomoci a řekněte to nahlas.

Upozorněte na to, že si této pomoci vážíte, ale situaci vidíte trošku jinak než ona a proto ji chcete také jiným způsobem řešit. Pouto mezi matkou a dcerou je velmi silné a proto by se nemělo v žádném případě přetrhat.

Matky si většinou myslí, že nejlepší pro jejich dcery je jejich rada, dcery si to však nemyslí a v těchto momentech, může snadno docházet ke konfliktům. Předejít nedorozumění se dá ale tak, že o svých pocitech a myšlenkách budete nahlas a otevřeně mluvit a hlavně a to je velmi důležité, o nich budete mluvit slušnou formou.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.