Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jak si užívají Vánoce Češi

Také máte rádi Vánoce a to proto, že jste se svou rodinou, užíváte si pohody a rádi koukáte na pohádky, pak jste typickým Čechem.

Češi sledují vánoční filmy, chodí se dívat na vánoční trhy,  navštěvují své příbuzné a společně se procházejí v přírodě, nebo si jdou zalyžovat. Většina  Čechů Vánoce miluje a těší se na ně. Nakupuje dárky a vychutnává si tu skvělou atmosféru, která je s Vánocemi spojená. Je pravda, že nakupování dárků je pro někoho vysilující a stresující, ale jsou tu i příjemné chvíle, které jsou velmi příjemné a ty samozřejmě převažují.

Romi / Pixabay

Většina z nás nejen rádo dárky dává, ale také přijímá. Nejvíc si pak váží dárků, které jsou promyšlené a které překvapí. Dříve se chystají nakoupit dárky ženy, muži to většinou nechávají na poslední chvíli.

Ženy jdou za jasným cílem a vědí, pro co jdou, muži hledají inspiraci přímo v obchodech, nebo ve výlohách a podle toho se pak rozhodují, co koupí. Většinou ale ve výběru pro své partnerky vítězí parfémy, šperky a spodní prádlo. Ženy zase mužům kupují kosmetiku, oblečení, protože ony dokáží trefit velikost snadněji, než muži a potom je to elektronika.

Co se týče výzdoby, tak na té si ženy obzvláště zakládají a zdobí nejen své domácnosti, ale také pracoviště. Více jak polovina Čechů zdobí stromky ještě před Štědrým dnem. Tradice, které jsou známé z minulosti, už se u nás tolik nedodržují. Co se ale dodržuje, je vaření typických vánočních jídel, jako je ryba, salát, kaše, klobása, řízek, kuba a rybí polévka.

Většina Čechů zlaté prasátko nevidí, protože od samého rána jen jedí a ujídají ty skvělé věci, které se doma připravují. Kupování umělých a živých stromků, je u Čechů tak půl na půl. Někdo vidí jako pohodlnější mít doma umělý stromek, který pouze vytáhne z krabice, nebo z půdy už ozdobený z loňska a někdo si Vánoce s umělým stromkem vůbec nedokáže představit a tak má raději stromek živý.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.