Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená, Praktické rady

Jak si poradit s výběrem pojištění na hory

Také už se nemůžete dočkat, až si sbalíte lyžařskou výbavu a vyrazíte si užívat na svah? Jestliže se letos chystáte za lyžovačkou do zahraničí, nesmíte si zapomenout přibalit řádné cestovní pojištění. Poradíme vám, jak by mělo vypadat a kde ho sjednat výhodně.

Pozor na nadmořskou výšku!

V první řadě si musíte dát pozor na pojistné podmínky pro cestovní pojištění a pečlivě si přečíst, na co vše se pojistka vztahuje a na co nikoliv. Zajímat vás musí údaj o nadmořské výšce. Většina běžných pojistek je limitována pobytem v nadmořské výšce do 2000 m. n. m. Najděte si tedy údaje o středisku, do kterého míříte a zjistěte si, kde se budete pohybovat. Pokud to bude nad 2000 m. n. m., je třeba si sjednat připojištění. Důležitou podmínkou je, že vás pojišťovna bude krýt jen v případě, když se pohybujete na svazích a míst určených k lyžování. Pokud se vydáte do nevyznačených prostor, koledujete si, že vám pojišťovna krytí lékařského ošetření odmítne. Dejte si pozor na definice aktivit. Některé pojistky považují například za rizikové sáňkování, pro které je třeba se připojistit.

www.nestrezena.cz_online_ergo_cz_01

RADA: Při výběru pojištění není rozhodující cena! I levné cestovní pojištění může být velmi výhodné. Záleží vždy na podmínkách! Než pojištění koupíte, proveďte si srovnání. Snadno ho uděláte pomocí online srovnávačů.

Zodpovědnost na prvním místě

Úrazy na horách mohou být velmi vážné. Riziko snížíte tím, že se budete chovat zodpovědně. Noste helmu a jiné chrániče, mějte vaši lyžařskou výbavu v perfektním stavu. Při pohybu na sjezdovce se řiďte pravidly FIS (najdete je zde). Sjíždějte jen takové kopce, na které se fyzicky cítíte. Únava a přecenění vlastních sil patří k nejčastějším příčinám vážných úrazů.

www.nestrezena.cz_online_ergo_cz_02

Kde koupit výhodně?

Mnohé pojišťovny nabízí cenově výhodnější on-line cestovní pojištění. Poskytují k němu slevy a bonusy. Výhodou online formy sjednání je, že ho můžete zařídit třeba jen několik hodin před odjezdem a z pohodlí domova.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.