Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Domácí vůně, proč je mít

Tak, jako každý z nás používá vůni osobní, tak by měl používat i vůni domácí. Každý z nás je typický svou osobitou vůní a stejně tak je osobitá i každá domácnost. Většinou, když k někomu přijdete domů, tak jeho byt má svou vlastní vůni. Někdy přidáváme aroma, které si koupíme v obchodě a to proto, že je to pro naše čichové smysly důležité. Cítíme se pak mnohem lépe a to hlavně proto, že je nám vůně příjemná. V obchodě je tedy nejprve nutné zjistit to, jaká vůně je nám sympatická a jakou bychom si měli domů pořídit. Na trhu je nepřeberné množství vonných esencí a vybrat si, nebude hračka.

monicore / Pixabay

Kromě vůně, nás potom dále ještě zajímá design. Zajímavé jsou například difuzéry, což jsou tyčinky, které se ponoří do váziček, skleniček…, ve kterých je vonná esence a ta se postupně přes tyčinky dostává do prostoru. Počet tyčinek závisí na to, jak moc chceme, aby místnost byla provoněná. Novinkou jsou potom krásné vonné dekorativní větvičky v hrnku. Nejen že pěkně vypadají, ale zároveň příjemně voní. Další zajímavostí, která vypadá velmi zajímavě jak na pohled, tak i pak krásně voní, jsou vonné dřevěné koule, které se prodávají ve sklenici. Těch možností koupě vůní je celá řada.

Klasické jsou vůně do zásuvky, nebo vůně, které jsou nastaveny po určité době a ony automaticky uvolní aroma. Další možností jsou potom vůně, které jsou ve tvaru kamene. Pryč jsou doby, kdy tyto věci vypadaly velmi nevábně a přitom ani dlouho nevoněly. Výrobci přicházejí se stále dokonalejšími vymoženostmi, které vám doma provoní vaší domácnost a na výběr toho dnes už je opravdu mnoho. Stačí zajít do drogérie a vybírat. Většinou platí, že levnější varianty, vám neposkytnou dlouhodobou a intenzivní vůni a je lepší si za kvalitu raději připlatit. Ve finále totiž ušetříte za další náplně, které potom budete muset stejně dokupovat.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.