Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Školní batoh musí být kvalitní: Jinak hrozí problémy s páteří

Je pro vás zdraví vašich dětí na prvním místě? Pečujte o něj. Třeba i správným výběrem školní tašky. Přirovnání „rovný jako proutek“ totiž pomalu ztrácí uplatnění.

Úhlavní nepřátelé dětské páteře

V dnešní hektické době se paradoxně hodně nasedíme. A co teprve děti. Dlouhé vysedávání ve školních lavicích, domácí příprava do školy a jako relaxace posezení u počítače. Životní styl, který nedává příliš prostoru pohybovým aktivitám, často vede k vadnému držení těla.

Kulatá záda, vystouplé lopatky a vyklenuté bříško? To je jen začátek. Ze statistik vyplývá, že už u školáků na prvním stupni dochází k velkému nárůstu problémů se zády. Nesprávné zatížení pohybového aparátu může stát i za bolestí hlavy. V dospělosti pak způsobuje nevratné změny na páteři.

Co s tím? Rozhýbejte svou rodinu! Výlety do přírody, zájmové kroužky, sport a kamarádi. Najděte způsob, jak odlepit vaše dítě od počítače. Ve školním prostředí efektivně ulevíte páteři výběrem kvalitní školní tašky. Poradíme vám, jak má vypadat a kde ji hledat.

Kudy cesta nevede

Před sto lety nosili někteří školáci učebnice svázané provázkem. S ním už se dnes nesetkáme. K vidění jsou ale jiné kuriozity.

Místo kvalitních školních batohů a tašek se dětem na zádech natřásají vaky, nevyztužené látkové batůžky, levné kopie „značkových“ batohů a sportovní batohy. Jejich design často zaujme, konstrukční řešení však neodpovídá přenosu školních pomůcek. A pak to odnesou záda…

Batohy, které mají zelenou

Ten pravý poznáte hned. Má certifikát kvality, pevně vyztuženou, polstrovanou a anatomicky tvarovanou zádovou část, pevné dno a polstrované, dostatečně široké a nastavitelné popruhy. Hrudní a bederní pásy, které pomáhají udržet batoh v žádoucí poloze, zvyšují jeho funkčnost.

Bezpečnostní prvky v podobě odrazek a reflexních aplikací by měly být samozřejmostí. Stejně tak dostatek přihrádek a kapsiček, které vašemu dítěti usnadní orientaci při každodenním lovu v útrobách batohu.

Jak ho nosit, aby to neodnesla záda?

I školní batoh si přísně hlídá váhu. Prázdný batoh pro první stupeň by neměl vážit víc než 1200 gramů, plný maximálně desetinu hmotnosti dítěte. Dohlédněte na „tvrdou dietu“ a kontrolujte, aby děti nenosily do školy zbytečnosti. Každý gram navíc se počítá.

I kvalitní batoh se špatným používáním mění v postrach páteře. Rozložte správně váhu a nejtěžší předměty umísťujte nejblíže zádové části. Úroveň ramen a boků jsou oblasti, přes které by batoh neměl přesáhnout. Vy vždy zasáhněte, když vaše dítě ponese batoh přes jedno rameno nebo na příliš uvolněných popruzích.

Přemýšlíte, co pořídit dětem k Vánocům? Stylový školní batoh je praktický dárek, který děti potěší.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.