Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Krátký pohled do historie panenek

Často se říká, že si s panenkami hrály už naše babičky, nicméně toto tvrzení je velmi relativní. Historie těchto dívčích společnic je totiž daleko, daleko delší. Zajímá vás, kam až sahá?

Panenky na hraní jsou staré už 4000 let!

Ač umělé „modely“ lidí sahají až do pravěku (viz Věstonická venuše či soška Brněnského muže), první panenky jako hračky jsou zaznamenány až mnohem později. I když svým stářím, totiž 4000 let, také nepatří k nejmladším. S panenkami si tak hráli už ve starověké Mezopotámii a Egyptě. Tyto dětské hračky se následně používaly i v dalších historických epochách, ale jejich skutečnému „boomu“ došlo teprve v nedávných dobách.

Jako zlatý věk panenek je totiž označováno 19. století, kdy se započalo s jejich výrobou ve velkém a prakticky každá malá holčička muselo mít tuto společnici. Postupem času se ovšem panenky začaly vyrábět stále více sériově, a i přes veškerou jejich dokonalost se ztratilo jisté kouzlo. Pokud si však prohlédnete panenky My Doll, sama zjistíte, že někteří výrobci se pomalu začínají vracet k tradici ruční výrobky a jejich produkty mají opět svůj půvab.

Panenky My Doll tak odrážejí celkový trend návratu k tradičním řemeslným technikám, neboť takové výrobky jsou na počátku 3. tisíciletí velmi žádaným zbožím. Dnes jsou nicméně kladeny i další nároky na dětské hračky. Ty musí být nejen originální, ale také vysoce kvalitní a šetrné k životnímu prostředí. A co přinese budoucnost? Nechme se překvapit. V každém případě se zřejmě bude dále prohlubovat trend, jež nastolila panenka My Doll a jí podobné.

Tip: pestrý sortiment panenek My Doll si můžete pořídit v internetovém obchodě Babyinstyle.cz!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.