Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Nejčastější chyby, které děláme při krmení psů

Zdraví každého pejska ovlivňují hlavně dva základní faktory: strava a ne/dostatek pohybu. Nejeden pejskař se čas od času dopustí chyb, které mohou vést nejen ke špatnému zažívání jeho mazlíčka. Které to jsou?13000037

S pejskem u jednoho stolu

Nedokážete odolat tomu smutnému pohledu, když váš pejsek žebrá o alespoň jedno sousto té pochoutky, kterou právě obědváte? Raději odolejte a od stolu pejskovi nikdy nic nedávejte. Když mu budete dávat dobroty přímo od stolu, naučíte ho tak loudit a tento zvyk bude zvlášť nepříjemný, až budete mít třeba návštěvu nebo se s ním vydáte do restaurace. Pošlete ho na místečko a laskominou ho odměňte, až vy budete najedení – pak mu dejte třeba kapsičkou pro psy. Ta je pro něj stejně lepší než vaše okořeněné jídlo.

Krmení: Nepravidelnost a příliš velké dávky

Pejsek by měl dostávat jídlo každý den ve stejnou dobu a ve stejném množství. Misku s jídlem byste mu měli ponechat zhruba půl hodiny, a i když třeba všechno nezbaští, po určené době mu ji odeberte a vraťte ji, až znovu nastane čas krmení. Někteří pejskové jsou schopní se někdy nacpat doslova k prasknutí, proto je odměřené množství krmení klíčové zvlášť u těch pejsků, kteří mají tendenci k tloustnutí.

Tip: Nejen krmivo pro psy má doporučené dávkování! I u pamlsků je určená doporučená denní dávka. Pokuste se ji nepřekračovat.

Krmení před procházkou

Stejně jako po dobrém obědě odpočíváte vy, tak i pejsek by měl po jídle odpočívat. Veškeré živiny z jídla se pak dobře rozloží a snižuje se také riziko přetočení žaludku. Pes by měl odpočívat nejen po jídle, ale také před ním. Tak ho po procházce nechte chvilku vydechnout a až poté můžete servírovat večeři.

Krmení kostmi od stolu

Pokud chcete svému pejskovi přilepšit a dopřát mu nějakou tu kost, vždy sáhněte po syrové. Vařené a jinak tepelně upravované kosti mají tendenci se více štěpit a mohou snadno uvíznout v tlamě či žaludku. Ostré úlomky mohou také poškodit trávicí trakt.

Zcela nevhodné jsou kuřecí kosti, které mohou navíc ve velkém množství způsobovat zácpu. Ideální jsou kosti hovězí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.