Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Jak si udržet tulipány ve váze co nejdéle hezké

Blíží se doba tulipánů, a tak si je lidé budou kupovat domů do vázy. Hlavním důvodem je fakt, že se jedná o krásné květiny, které do našich domovů vnesou barevnost a jaro. Tulipány jsou květiny mnoha barev, a proto jsou také velmi oblíbené. Pokud chceme, aby nám ve váze dlouho vydržely, pak je dobré vědět pár rad, jak na to. Důležité je vybrat správné tulipány již při nákupu. Pokud si jdete vybrat tulipány do obchodu, vybírejte vždy takové, které jsou ještě poupata. Nechte si je zabalit do papíru, protože přenos je vždy riskantní. Přechod z tepla do vyložené zimy jim nedělá dobře. Ještě než dáte tulipány doma do vázy, tak je jich stonky seřízněte šikmo.

Erbs55 / Pixabay

Pozor na teplotu vody, ta je totiž velmi důležitá. Voda by měla být co nejstudenější a dokonce uděláte dobře, když do vody přidáte i led. Je to dané tím, že tulipán jako jarní květina má ráda chlad a proto jí studená voda vyloženě prospívá. Tulipány nemají rádi teplo, proto nechtějí ani teplou místnost. Pokud tedy chcete, aby vám vydržely déle, je třeba je mít také v místnosti, kde není až takové teplo. Vodu měňte každý den a stejně tak zařezávejte stonky každý den. Do vázy si nedávejte jiné květiny, než jsou právě tulipány. Tulipány se totiž s jinými květinami nesnesou a vzájemně by si mohly ubližovat.

Často krát dostáváme v květinářství i přísadu do vody, ta je ale v tomto případě úplně zbytečná. Vodu totiž budete měnit každý den a tolik přísad vám v květinářství stejně nedají. Vám bude bohatě stačit čistá voda, ta je totiž úplně nejdůležitější. Dokonce se doporučuje do vody přidat kapičku Sava, aby voda byla čistá. Tady s tím však skutečně opatrně. Větší množství Sava, by mohlo květiny poničit. Návod jak udržet tulipány co nejdéle krásné, teď už víte, stačí si vybrat v obchodě dobré kousky. Kdy sázet tulipány zjistíte v magazínu HomeInCube.cz.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.