Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Děti nebo kariéra – velké dilema

Děti nebo kariéra

Není vždy snadné vystihnout v životě tu pravou chvíli pro založení rodiny.Jistě před 20 lety ještě nebylo obvyklé studium vysoké školy a už vůbec se nekladl důraz na to aby si  žena vybudovala nějakou kariéru.

Dnes už se člověk bez jazyků se s vystudovanou střední školou považuje pomalu za méněcenného a moderní žena s těhotenstvím vyčkává čím dál déle.

Nedivme se proto že 20 letých maminek dnes potkáváme na ulici potkáme jen minimum ,protože všechny chceme pro svoje děti to nejlepší a s tím souvisí i slušně vybudovaná kariéra  která nám po návratu do práce zajistí mít dobré postavení a s tím i možnost dostávat i pěkný plat.

Jelikož i obyčejné živobytí stojí dneska spousty peněz a zodpovědný rodič musí počítat s tím že ho čekají velké výdaje se splácením bytu, auta a i dítě jako takové při svém růstu vyjde na nemalé finance a tak dřívější model pracující otce a matky v domácnosti už dneska v  příliš rodinách nenaleznete.

Žena dnešní doby je na rozdíl od té dřívější více emancipovaná a již od útlého dětství jsou do ní vkládány velké naděje ze strany rodičů, učitelů a tak i ona uvěří že velká  kariéra je pro ni to pravé a často obětuje studiu a práci svoje nejlepší léta.

Najednou si uvědomí že jí je přes 30 , možná i více s je bez partnera a její možnosti počít vlastního potomka rok od roku klesají.

Zoufale hledá toho pravého kterých také bohužel mnoho není a už vůbec ne takových co touží po rodině a tak se často stane že své první dítě má moderní žena až ve 35 letech po dlouhém snažení a mnoha proplakaných měsících beznaděje.

Ani opačným extrém však není úplně nejšťastnější – vrhnout se do rození dětí hned po vyučení bez peněz, bydlení či jakékoliv šance na to že se někdy budete schopna odstěhovat od stejně chudých rodičů s vědomím toho že vaše dítě nebude moci jezdit na výlety , tábor ani k moři…kdo by to chtěl?

Věčné živoření ze životního minima a zoufalý nedostatek  všeho ,naruší nejen vztah s partnerem ale i pohodu v celé rodině.

A kdy je tedy ten správný čas založit si rodinu?

  • Bezpochyby důležitým prvkem je hezký dlouhodobější vztah a touha po dítěti ze stran obou partnerů.
  • Správný věk?To je velmi proměnlivý faktor jelikož se pohybuje v rozmezí od 20-33 let a velmi záleží na osobní vyzrálosti budoucího rodiče.

Mě osobně se líbí věk mezi 22-28 roky.

  • Finanční nezávislost – pokud je tu možnost volby a žena není v situaci kdy je dítě na cestě tak je dobré pokud pár má své vlastní bydlení a  příjem a není závislý na rodičích.

Nemusí se vždy nutně jednat o vlastní velký dům ani stotisícový plat,ale mít dostatek peněz aby z toho bylo možné uživit i dalšího člena (členy) tak aby se v rodině neživořilo,ale žilo.

Nutno podotknout že do  takového stavu se člověk dopracuje až okolo 30 a více let.

  • Dostudovaná škola- studium v těhotenství nebo při rodičovské dovolené je dnes stále častější.Já osobně bych se k stresujícím zkouškám s pupkem nebo miminkem tedy nehrnula,ale jsou situace kdy prostě není zbytí.

Závěrem  – Je krásné že i my ženy máme možnost být někým, mít slušný výdělek a můžeme si dopřát vše co si přejeme je jen otázkou priorit zda jsme ochotné tohle objevovat za krásný voňavý ukřičený uzlíček o  který budeme pečovat po celý zbytek našeho života.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.