Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Proč se učit cizí jazyk? Protože to patří k životnímu stylu!

Cizí jazyk, zejména angličtina, je dnes nezbytná v mnoha profesích a situacích. Hodí se manažerům, podnikatelům, zaměstnancům, umělcům, studentům i aktivním penzistům. Patří prostě k současnému životnímu stylu.

Rozšiřte si obzory vyhledáváním informací v originále

Ovládnutí cizího jazyka přináší velkou výhodu, kterou je četba knih v originále, sledování filmů či seriálů v původním znění a porozumění textům písní. Angličtinu používají přední obchodníci, diplomaté, vědci, technici i sportovci, a pokud se k nim chcete zařadit nebo jim rozumět, nezbývá než se ji naučit.

Také spousta koníčků spojených s internetovými diskuzemi vyžaduje jazykové znalosti, které se v online prostředí zároveň výborně upevňují. Se znalostí angličtiny se Vám otevřou miliony webových stránek, neboť tento jazyk dosud vévodí také internetu.

Podle vědců je studium cizích rečí i částečnou prevencí před duševními nemocemi, například Alzheimerovou chorobou. A co Vás možná zaujme, vede také k lepšímu porozumění mateřskému jazyku, protože při studiu zkoumáte jeho strukturu.

Velkou motivací k výuce cizího jazyka je cestování

Díky angličtině znásobíte i své zážitky z cestování. Domluvíte se s ní téměř ve všech koutech světa. Nebudete se muset spoléhat jen na cestovní kanceláře, ale poznáte vybrané země zblízka, prostřednictvím života jejich obyvatel. Z toho těží i populární couchsurfing, způsob cestování zejména pro mladé lidi, kteří si přes internet navzájem nabízejí gauče k přespání. Také starší lidé z různých kultur rádi využívají couchsurfing. Další senioři se učí cizí jazyk, protože se jim děti odstěhovaly do zahraničí, a oni chtějí lépe komunikovat s vnuky.

Zkrátka, umět mluvit více než jedním jazykem otevírá řadu zajímavých možností v pracovním i soukromém životě. Ovšem rozhoduje i metoda výuky, pro kterou se rozhodnete. Angličtina, světový jazyk č. 1, se už dnes vyučuje bez učebnic a složité gramatiky.

Moderní jazykové školy preferují neustálé mluvení a procvičování komunikace pro rychlé získání aktivní slovní zásoby. Zaměřují se na to, aby studenty naučily angličtinu opravdu efektivně. A že se jim to daří, potvrzují četné reference.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.