Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Tělový sprej si můžete vyrobit doma. Zkuste to.

Používáte velmi ráda nějaké tělové spreje? Ráda dáváte světu vědět, jaká vůně ve vás probouzí kancelářskou princeznu nebo naopak, jaká vůně je ta, co ve vás probudí lovkyni mužů?

Pokud máte svou oblíbenou vůni, ale její neustálé kupování vám leze velmi do peněz, poradím vám, jak si tělový sprej vyrobit doma a téměř zadarmo.

Potřebujete:

  • Vodu
  • Vonný olej podle fantazie (např. levandulový, vanilkový, růže, jahoda, květový…)
  • Nádobku na sprej, nejlépe od nějakého použitého tělového spreje, třeba z Avonu

Postup:

Nádobku od spreje důkladně vypláchněte a naplňte čistou vodou. Do vody nakapejte zhruba 15 – 20 kapek vonného oleje. Nádobku uzavřete a dobře protřepejte.

Potom zkuste párkrát stříknout sprejem, jestli má voda požadovanou vůni. Pokud je vůně ještě slabá a nestačí vám, přidejte další kapky vonného oleje. Tento postup opakujte, dokud nebude mít voda požadovanou sílu vůně.

Jestli už jste našla tu správnou potřebu vonného oleje, nádobku dobře uzavřete a nechte přes noc odležet. Ráno nádobkou lehce zatřepte a můžete se příjemně osvěžit.

Pokud dáte v horkých letních dnech sprej do lednice, budou vás kapky dopadené vody na vaši pokožku příjemně ovlažovat.

Takových vůní si můžete vytvořit spoustu, přesně podle vašich potřeb. Je to jednoduché snadné a žádné velké finanční položky to nejsou. Jedna flaštička vonného oleje vám vystačí asi na 7 – 9 tělových sprejů. A taková flaštička vonného oleje se pohybuje okolo 50 Kč. A to je velmi výhodné nemyslíte?

Nezapomeňte si sundat etiketu z flakonku od tělového spreje, aby vás to nějak nemátlo. Pokud máte chuť a umíte trochu tvořit, můžete si flakonek nějak pěkně ozdobit. Můžete ho polepit ubrouskovou technikou, nalepit na něj nějaké pěkné samolepky, omotat ho stuhou nebo motouzem, nebo celý polepit kořalkami. Celý sprej pak bude pouze jeden jediný na světě a to bude přesně ten váš. Váš originál. Kamarádky pak budou koukat a vyptávat se, kde jste takový sprej koupila. A možná vás poprosí, abyste jim taky jeden vytvořila, třeba si tím i něco přivyděláte.

 

Autorka: Sellus Rio

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.