Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Jak skvěle nastartovat každý den

S blížícím se koncem prázdnin se pomalu chystáme na sychravá podzimní rána. Dny se pomalu ale jistě zkracují, v šest hodin ráno už nás bude sluníčko budit jen velmi zřídka a po zazvonění budíku bude každé ráno o něco tmavší. Vstávání bude opět o něco složitější, modrou oblohu na první pohled nespatříme a rána budou méně veselá. Jak si po každém probuzení navodit tu správnou náladu, která nás bude doprovázet celý den? Přečtěte si malý návod.

První kroky vedou většinou na záchod a následně do koupelny, ve které má určitě každý z nás zrcadlo. Zapomeňte na smutné pohledy, usmějte se na sebe a nahlas si popřejte dobré ráno. Klidně se ještě podpořte pozitivním přáním šťastného dne.

Dobře se nasnídejte. Stačí rychlé jídlo, například omeleta vám nezabere více, než 5 minut. Během toho ukrojte plátek citronu či limety a do skleničky či džbánku si napusťte vodu. Místo ovoce můžete také přidat lžíci vinného octa do 250 ml vody, což podporuje trávení a blahodárně působí na ranní nastartování metabolismu. Upravte se tak, abyste se sami sobě líbili. Dámy, pořiďte si novou rtěnku, která vašemu obličeji dodá sebevědomí a šmrnc. Pánové, vsaďte na novou tmavě modrou košili, která sluší každému muži!

Je-li venku deštivo, oblékejte se do barev. Nejen že barvy zvednou náladu vám, obveselí i kolemjdoucí, kteří se většinou potácí v každodenní šedi.

Doteď byla řeč převážně o vašem vzhledu. Ze všeho je úsměv! I přesto, že je velmi známá věta
„Šaty dělaj člověka.“, co z toho, když je ten krásně oblečený člověk nepříjemný, ustaraný, zamračený? Samozřejmě vás v tuto chvíli nenabádám, abyste přes hlavu navlekli pytel. Zdůrazňuju jen, jak moc úsměv zdobí tvář a jen si uvědomte, jaký pocit radosti ve vás vyvolá stařičká paní, nejnovější módou neoděná, s úsměvem na tváři. Máte radost, že? Budete-li šířit úsměvy do ulic, budete šťastnější a věřte, že lidé vám úsměvy opětují.

Tak co, popřejete si zítra „Dobré ráno! Vypadáš skvěle!“?

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.