Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Hubnutí

Dieta modelek

Obdivujete modelky v televizi, které vypadají vždy dokonale a na těle nemají ani jeden gram tuku navíc? Co je jejich tajemstvím? Jak se udržují stále ve formě, hubené a krásné? Chtěli byste vypadat tak, jako ony? Pak je tento článek přímo pro vás.

Dieta modelek neboli hollywoodská dieta slouží k rychlému zhubnutí. Při dodržování této diety můžete totiž zhubnout až 3 kilogramy za 3 dny. Takže pokud potřebujete rychle shodit pár kilo do plavek, jděte do toho.

Tato dieta spočívá v konzumaci určitých druhů ovoce a to v přesně stanoveném množství a pořadí. Jí se ovoce, které obsahuje trávící enzymy. Díky těmto enzymům se nastartuje váš metabolismus a dojde k větší spotřebě kalorií a k rychlejšímu spalování tuků.

A jak tato dieta vypadá?

1. den

K snídani si připravte 250 gramů čerstvého ananasu. K dopolední svačince taktéž 250 gramů čerstvého ananasu. K obědu snězte jeden banán. Odpolední svačinka se bude skládat opět z 250 gramů čerstvého ananasu. A večeře? Zkuste hádat. Ano, správně. Slupněte jeden banán.

2. den

Na snídani si dejte 3 kiwi. Dopolední svačinka se bude skládat ze 100 gramů hroznového vína. K obědu snězte 4 kiwi. Odpolední svačinka bude stejná, jako ta dopolední. K večeři si připravte opět 3 kiwi.

3. den

Snídaně se bude skládat z 200 gramů hroznového vína. Dopolední svačinu bude tvořit 200 gramů ananasu. K obědu si dopřejte 4 kiwi. O odpolední svačinku se postará 100 gramů ananasu. Večeře se bude skládat ze 100 gramů hroznového vína a 2 kiwi.

Důležitá pravidla diety

Dbejte na přesné dodržování pořadí a správné množství daného ovoce. Při nedodržování by se mohly účinky jednotlivých trávících enzymů rušit a efekt diety by byl nulový. Také jezte v pravidelných časech, které si stanovíte.

Denně vypijte 2-3 litry tekutin. Pijte pouze čistou neperlivou vodu, nebo neslazené čaje. Dietu je vhodné doplnit pohybem. Nejlepší je běhání, či rychlá chůze.

Nedodržujte tuto dietu více, než 3 dny. Jelikož jíte jen ovoce, ochuzujete tělo o mnoho živin, které potřebuje. Při dlouhodobém dodržování by tedy mohlo dojít k oslabení imunitního systému, kožním ekzémům, vypadávání vlasů, nebo k psychickým poruchám.

Tato dieta také není vhodná pro osoby mladší 18 let, protože jsou ještě ve vývinu a potřebují mnoho živin. Také se nedoporučuje osobám trpícím jakýmikoli zdravotními problémy.

Výhody diety

Hlavní výhodou této diety je to, že v krátkém čase shodíte poměrně velké množství kil. Také při ní zbavíte tělo mnoha toxinů, takže se může využívat i jako očistná kůra. Při této dietě do těla dostanete mnoho vitamínů a minerálů obsažených v ovoci.

Nevýhody diety

Nevýhodou této diety je to, že zhubnutí většinou není trvalé.

Jelikož v přijímaném ovoci je hodně cukru, změní se i vaše hladina cukru v krvi. Proto budete mít velice často po konzumaci ovoce velký hlad a bude těžké dietu dodržet. Další nevýhodou této diety je její jednotvárnost. Už po jednom dni konzumace ovoce budete mít obrovskou chuť na něco slaného.

Tato dieta je opravdu skvělá, pokud potřebujete rychle zhubnout, avšak na dlouhodobé hubnutí se absolutně nehodí. Jestliže tedy chcete zhubnout zdravě a trvale, zkuste raději dietu jinou.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.