Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak se zbavit nepotřebných věcí a zároveň vydělat

Každý z nás máme doma mnoho věcí, které nepotřebujeme, jen se na ně práší v obývacím pokoji či na půdě nebo nám zabírají místo v šatní skříni. Nemáme to srdce vyhodit je, pokaždé při úklidu přesvědčujeme sami sebe, že oblečení začneme nosit, protože je hezké, že oprýskaný stůl schovávaný na půdě znovu obrousíme, natřeme a přivedeme do původního stavu. Za rok se opakuje ten stejný proces.

Přichází podzim a s ním doba, kdy uklízíme v šatníku, měníme letní věci za zimní, sklízíme kytky do sklepů a zahradní nábytek na půdu. Dejte si závazek, že vše, na co jste rok nesáhli, je zkrátka nepotřebné a nijak vám to nebude chybět. Byť vám bude zase líto všechny ty věci „vyhodit“, konečně se překonejte a udělejte si pořádek ve svém domě.

To, že bude váš dům najednou plný místa, je první pozitivní věc na vytřídění nepotřebných věcí. Druhou pozitivní věcí je, že můžete věci prodat. Ve vašem okolí je mnoho lidí, kteří věci, pro vás nepotřebné, využijí. Mohou to být například mladé páry, které si našli byt a snaží se jej co nejlevněji vybavit. Nábytek, který vám několik let leží na půdě, jim bude vzácný, moc za něj neutratí a vy sice také moc nevyděláte, ale peníze na chodníku nenajdete.

Kde prodávat

Existuje mnoho internetových stránek, kde je nabízeno opotřebované zboží jako například bazos, aukro, k prodeji oblečení pak například votocvohoz. Jinou variantou, jak prodávat je poptat se známých, zda neví o někom, komu by se věci hodily.

Nepotřebné věci můžete i darovat

Pokud vám přijdou povinnosti s prodejem (focení, zveřejňování, balení,..) otravné, můžete věci darovat třeba do dětských domovů. Máte-li nositelné oblečení, které třeba jen vyšlo z módy, děti mu budou vděčné. To se týká u různých plyšáků, pastelek nebo sešitů, které jsme nakoupili a nevyužili. Určitě upotřebí i nábytek, které si s radostí zrekonstruují.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.