Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Jak nejlépe pečovat o zdraví svých nohou a zad?

Trápí vás bolesti nohou a páteře? Příčinu lze najít v nevhodném obouvání. Možná jste zatím žádné problémy nezaznamenala, tedy kromě puchýřů, otoků a nepohodlí, jež přináší časté nošení podpatků, levných pantoflí a tenisek. Slovíčko „zatím“ je však přiléhavé. Pokud nebudete dodržovat zásady zdravého obouvání, dřív nebo později se budete potýkat se zborcenou klenbou, s bolestmi zad z nesprávného držení těla a v neposlední řadě také utrpí šrámy vaše klouby. Výběr kvalitní zdravotní obuvi je klíčový pro zdraví vašich nohou, a to i když vám je prozatím lékař nedoporučil.

zdravotnické boty S3K ORANGE

zdravotnické boty S3K ORANGE

Zdravotní obuv pro každého

Zvláště dětem byste měla umožnit nosit zdravotní obuv od útlého věku, jen tak jim dopřejete zdravý vývoj tvaru chodidla, klenby a předejdete možným deformacím nohou, které na sebe nenechají dlouho čekat a dítě se s nimi může potýkat do konce života. Zdravotní obuv či ortopedické vložky je ale nutné nosit i v dospělosti. Zvláště pokud jste celý den na nohou, nedoporučuje se nosit sportovní boty, kecky, natož klasické podpatky. Zdravotní pantofle a papuče jsou dostupné v mnoha lékárnách při zdravotnických centrech. Jsou ergonomicky tvarované, vhodné do práce i do školy. Jaké podmínky by měla splňovat kvalitní zdravotní obuv?

Zdravotní obuv dámská

Základní podmínkou při výběru bot je vhodný tvar a dostatečný prostor pro prsty. Módní boty s úzkou špičkou se hodí jen pro zvláštní příležitosti, ne pro každodenní nošení. Pokud se neobejdete bez podpatků, pořiďte si speciální vložky do bot. Zdravotní obuv dámská by měla být v prstové části ohebná, dále pevně fixovat nohu a držet patu. Důležité jsou také její lehkost a odpružení, boty by měly tlumit nárazy na tvrdých podlahách či chodnících, a tím chránit vaše klouby. Materiál, z něhož jsou boty vyrobeny, by měl být dostatečně prodyšný a absorbovat vlhkost. Syntetika je pro tyto účely naprosto nevhodná. Proto se zdravotní obuv vyrábí nejčastěji z přírodních materiálů – pravé kůže a textilu. Předcházejte zdravotním problémům nošením vhodné obuvi a nebudete se ve stáří ploužit o holi!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.