Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak se naučit šít

Základem toho, abyste uměli šít, je poradit si se šicím strojem. Což znamená, umět navléknout nit, a umět pracovat se spodní nití. Pak také byste měli umět vyměnit jehlu, pokud se vám zlomí, což se vám v počátku může stávat častěji. Velmi důležité je dokázat si nastavit druh stehu.

Vše toto je přiloženo v manuálu, který je v šicím stroji. Pokud jej tedy prostuduje, neměl by pro vás být problém se šitím začít. Nejprve si připravte kousek látky, které budeme říkat cvičná. Na cvičné látce si vyzkoušejte všechny stehy a pak můžete začít s šitím na čisto.

Spodní nit nechte vždy vytaženou více. Pokud začínáte šít, začněte s věcmi, které jsou pro vás jednodušší. Nejlepší je začít s potahem na polštář. Šijeme vždy z rubu látky. Látka musí být delší než je skutečný polštář, protože se strany ještě sešijí.

Sešijte tři strany z rubu a to poslední nesešité strany vložte polštář tak, aby byl líc již z venku. Poté sešijte spodek polštáře již z lícové strany. Další věc, na které se naučíte své počáteční šití, jsou záclonky a závěsy, nebo ubrusy.

Zde jde hlavně o to, vše dobře změřit a nastřihnout a pak rovně ušít. Strany, které budete šít vždy ohněte na 2x, aby se vám nitě nepárali. Nejprve si připravte záclonu na střih. Pak strany 2x ohněte a buď pomocí špendlíků, nebo jehly a nitě, ručně nastehujte. Zkontrolujte rovnost a začněte šít na stroji.

Jak šití zakončit? Stroj má vždy zpátečku, kde jí najdete, nastudujte v manuálu, který jste ke stroji dostali a pomocí zpátečky zapošijete ušitou věc tak, aby se vám nezačala párat. Pokud se vám začne motat nit, pak ji celou vyndejte a nasaďte do stroje znova. Pokud se nit trhá, nejspíše jste koupili špatnou nit a je třeba ji vyměnit.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.