Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Digitální kuchyňská váha

Kuchyňská váha je základním vybavením každé kuchyně, ve které se vaří a peče. Mnoho lidí se dnes také snaží jíst zdravě a většina receptů bývá o přesnosti vážených surovin. I proto je žádoucí vybrat si vhodnou váhu.

Dnes už je dobrá váha přirovnatelná k dobrému autu. Zatímco kdysi byla váha jedna a nutno dodat, že většinou byly velice přesné, dnes je na výběr z mnoha různých druhů. Také záleží na každé hospodyni, zda si vybere váhu mechanickou nebo digitální. Ale existují i další parametry, podle kterých se může nakupující rozhodnout. Jedním z nich je samozřejmě cena.  Zatímco mechanické váhy pomalu ustupují do pozadí, tak digitální zažívají největší boom. Tyto váhy tak lze získat od pár set korun až do tří tisíc, pokud jde o váhy osobní. Přeci jenom tu ale jedna velká výhoda pro mechanické váhy a to ta, že nepotřebují k práci žádné baterie. A pokud vás spíše přesvědčí mechanická váha, je možné je sehnat v různých retro provedeních.

Další důležitou vlastností váhy je celková nosnost přístroje. Jako nakupující si musíte dobře uvědomit, co bude chtít vážit, zda to budou těžké nebo lehké potraviny. Pro představu existují váhy, které unesou maximálně dvě kila, ale existují také váhy, které unesou až osmnáct kilogramů.

V neposlední řadě je rozhodujícím parametrem také velikost a tvar vážící plochy.  Možná si říkáte, že na tom přece nezáleží. Ale ono záleží, protože se dělají různé velikosti vážící plochy a pak by se vám klidně mohlo stát, že tam vaší nejpoužívanější mísu nepoložíte, protože bude veliká na plochu váhy. Tomuto problému se dá vyhnout, pokud si koupíte váhu, kde je automaticky zabudována mísa.

Jestliže vám nepomohly výše popsané body, nezoufejte. Na internetu se dá najít hodnocení k jednotlivým typům a značkám kuchyňských vah, takže do obchodu můžete nakonec zamířit možná s lepšími poznatky, než mají pracovníci obchodu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.