Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Jak si udělat doma melír

Toužíte potom být blond, ale nechce se vám vyhazovat za kadeřníka? Pak byste si tedy ráda udělala melír doma sama, ale nevíte jak na to? Pokud skutečně toužíte po melíru, raději si na pomoc přizvěte alespoň kamarádku, která vám s tím pomůže, pokud se vám nechce vyhazovat za kadeřnici.

Co je nutné mít? Melír, který se prodává většinou v pytlíku a nikoliv jako barva, peroxid, potom štětec, háček, melírovací čepici a alobal. Pro jistotu si ještě kupte barvu, která se prodává pod názvem slonová kost, která v případě vaše vlasy dobarví do požadované blond, pokud to melír nezvládne.

Smíchejte prášek v pytlíčku s peroxidem,, čim tmavší je výchozí barva vašich vlasů, tím silnější použijte peroxid. Nasaďte si melírovací čepici a pomocí háčku vytahejte pramínky. S tímto vám nejlépe pomůže druhá osoba, protože vytahat pramínky není nic lehkého, obzvlášť pak pramínky na temeni.

Rozmíchanou barvu naneste na vytahané pramínky a vlasy zabalte do alobalu, nechte působit zhruba 20 minut a kontrolujte občas, jak barva na vašich vlasech chytá. Promelírovat vlasy můžete i přes samotný alobal, kdy hřebenem rozdělíte pár pramenů, jež následně přehnete do alobalu. Po uplynutí nejvýše 30 minut, barvu smyjte. Pokud chytla do zrzava, naneste ještě barvu slonové kosti a nechte opět 20-30 minut působit.

Po té smyjte a naneste vlasovou masku, kůru, nebo zábal, aby se vaše vlasy vzchopili. Odbarvujete se přes melírovací čepici, sundejte ji až tehdy, je-li barva smytá, nikoli dříve. Od teď budou vaše vlasy potřebovat maximální výživu, protože odbarvení jim dá pořádně zabrat.

Jste-li přesvědčená o tom, že doma odbarvení zvládnete, pak se do toho pusťte. Většinou však raději ženy, ale i muži odbarvování nechávají na kadeřníkovi, protože ten své práci rozumí a nemělo by se tak stát, že by vám na hlavě vzniklo něco, co se vám nelíbí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.