Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak si vyrobit doma velikonoční ozdoby snadno

Rádi byste si vyzdobili vaši domácnost a nechce se vám utrácet za drahé ozdoby? Jde to snadno a zvládne to každý. Stačí si pořídit plastové odlévací formičky, sádru, špejle, provázky a akrylové barvy a k nim štětce. Doporučujeme jak silnější štětce, tak i štětečky velmi úzké. S tímto si dokážete vyrobit mnoho ozdob a ještě můžete do přípravy zapojit i vaše děti.

Odlévací plastové formičky seženete jak v papírnictví, tak i na internetu, Na jednom platíčku je přibližně 5 různých motivů, Připravíme si sádru, smícháme s vodou a nalijeme do formičky s odlévacími motivy. Pokud budeme chtít ozdobu na zapichování, vložíme dospodu ozdoby doprostřed špejli tak, aby se ozdoba dala zapíchnout.

Pokud budeme chtít ozdobu zavěsit pak uděláme očko z provázku, které dáme na vrch ozdoby do sádry, ještě než sádra začne schnout. Necháme zaschnout, nejlépe je položit formičky na topení, nebo je dát na slunce. Když už je sádra zaschlá formičky opatrně vyklopíme. Hotové ozdoby dozdobíme podle vlastního vkusu akrylovými barvami.

Akrylové barvy jsou taktéž k dostání v papírnictví. Velmi levně je pořídíte i v Kiku, kde je navíc velké balení těchto barev, které vám vydrží díky obsahu dlouho. Pokud nechcete pracovat se sádrou, můžete ji nahradit moduritem. Zvolte takový který schne sám na vzduchu. Postup je pak stejný jako u sádry.

Modurit se vmáčkne do formiček a nechá se zaschnout. Následně se vymaluje. Takto vlastnoručně vyrobené ozdoby si můžete zapíchat do květináče, nebo kamkoliv zavěsit. Výhodou je, že vás vyjdou o mnoho levněji a také z nich máte dobrý pocit už jen proto, že jste se na jejich výrobě sami podíleli.

Formičky jsou k dostání s různými motivy. Jarními, zimními, podzimními, dětskými, či vánočními. Můžete je také využít na výrobu mýdla, nebo svíček. Fantazii se meze nekladou. Formičky se dají používat opakovaně. Je to snadné a také velmi zábavné.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.