Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Řím a Paříž – poznávací zájezdy na vlně romantiky

Nikdo neodolá romantickému prodlouženému víkendu v Paříži anebo Římě. Tyto dvě metropole jsou jako stvořené pro poznání významných klenotů architektury i historie. Na každém rohu jsou útulné kavárny, kde si vychutnáte nezaměnitelnou atmosféru na výbornou. Na programu dne jsou honosné katedrály, stavby moderní architektury i tajemná zákoutí.

Paříž – město lásky

Tajemná Paříž patří mezi nejvyhledávanější místa v Evropě i na zemi. Není se čemu divit. Najdete zde na 200 divadel, 136 muzeí, 91 koncertních sálů anebo 73 památníků. Mohli bychom pokračovat do nekonečna. Drahokamem je noblesní katedrála Notre-Dame. Možná se budete divit, ale je bez pochyby nejnavštěvovanější atrakcí ve Francii. Mezi další poklady patří bazilika Sacré-Coeur na Montmartru, Eiffelova věž. Louvre si drží prvenství jako nejvyhledávanější muzeum na světě. Poznávací zájezd Paříž vás zavede také do módních podniků, jako jsou Dior, Pierre Cardin či Givenchy. Úžasný zážitek slibuje jízda lanovkou na kopec Montmartre. Jaká by to byla dovolená bez ochutnávky tzv. haute cuisine. Vína, sýry, bylinková masa, chřestová polévka, bagety i mořské plody hrají prim.

Řím – věčné město

 

Není pochyb o tom, že lze Řím zařadit mezi nejromantičtější města světa. Dominantou je Koloseum připomínající věhlasnou slávu dávných časů. Kdysi se zde konaly gladiátorské hry, dnes různé kulturní akce. Naprostou raritou je bazilika sv. Petra ve Vatikánu. Neméně zajímavý je Pantheon, už jen proto, že má největší klenbu, která byla vytvořena. Bývalé centrum Říma, Forum Romanum, vám vezme dech. Impozantní stavbou je fontána di Trevi se sochami Neptuna a dvou tritonů. Poznávací zájezd Řím vás ohromí i posezením v restauracích u pizzy, těstovin, lahodné kávy a zmrzliny. Pokud nemáte spadeno na romantiku, možná vás polapí zájezd Norsko – od Redok.cz. Jak se říká. Proti gustu žádný dišputát.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.