Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Děsí vás stále více skvrn na vašem koberci? Co s nimi dělat?

Máte rádi koberce pro jejich eleganci, příjemný pocit na dotyk a tepla od nohou? Tvoří koberce většinu podlah ve vašem interiéru? I v dnešní době jsou koberce jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin. Jejich předností je hned několik, ale mají i své nedokonalosti. Když se koberce zašpiní, velmi složitě se čistí. Zejména pak zaschlé skvrny od jídla a nápojů jsou největším problémem. Přijde vám, že skvrn na vašem koberci neustále přibývá a vy se jich už konečně chcete zbavit?

Osvědčené tipy, které stojí málo, ale fungují

Malé skvrny můžete vyčistit svépomocí. A co víc, dokonce nepotřebujete žádné speciální vybavení. Vystačíte si s tím, co je součástí běžné domácnosti. Nemusíte nikam chodit a nic kupovat. Koberce se dají čistit třeba s pomocí žehličky, octa, ledu nebo jedlé sody. Jak na to, se dozvíte zde. Jedná se o klasické „babské rady“, které jsou ovšem vyzkoušené a opravdu fungují.

www.nestrezena.cz_uklidplecity_cz_01

Pro přípravky můžete i do drogerie

Jestliže chcete raději vsadit na moderní technologie, stačí se vydat do drogerie pro prostředky na čištění koberců. Existují desítky druhů a typů čistidel ve formě saponátů, gelů, pěn nebo roztoků. Stačí si vybrat. Čističe také odstraní skvrny a hloubkově vyčistí vlákna koberce. Problémem však může být, že po vyčištění je na koberci vidět rozdíl mezi čištěnou a nečištěnou plochou. Vyčištěná plocha může být světlejší až o několik odstínů. Proto je vždy lepší čistit koberce plošně.

www.nestrezena.cz_uklidplecity_cz_02

Plošné čištění je nejlepší s profesionály

Pokud budete čistit koberce plošně s čističi z drogerie, čeká vás mnoho práce. Čištění celého koberce pomocí kartáče je dřina. Nejlépe uděláte, když si pozvete specializovanou firmu na strojové čištění koberců. Profesionální stroje vyčistí celou plochu koberce za pár desítek minut a výsledek je perfektní.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.