Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nezařazené

Vybíráme nábytek do jídelny. Na co se zaměřit?

Krásně zařízená jídelna je radostí pro každodenní příjemné chvíle strávené u jídla. Kuchyňský kout je zázemím kuchaře, ale péči je nutné věnovat i zařízení jídelny. Na co se zaměřit, když vybíráme vhodný nábytek? Jak vytvořit kompromis při nedostatku místa a mezi jakými možnostmi se můžete rozhodovat?

Dostatečný počet židlí

Prvním krokem je uvědomění si, kolik židlí budeme potřebovat. Číslo by mělo představovat běžný a nejčastější počet strávníků o stolu. Pro pár se bude jednat o nezbytnou potřebu dvou židlí a větší rodina bude vyžadovat alespoň čtyři židle. Je dobré mít nějaké jiné židle v zásobě pro pohoštění návštěvy. Záleží i na prostoru v jídelně, od kterého se odvíjí nejen výběr velikosti stolu, ale i zvolený počet židlí.

Prostorný stůl

Velký masivní jídelní stůl dokáže pohostit celou rodinu i s příbuzenstvem. Pokud však máte méně místa, je lepší zvolit rohovou sedací soupravu. Kuchyňský nábytek by měl mít hlavně funkční využití, takže se často objevují stoly z jedné strany přiražené ke zdi, které je v případě potřeby možné povytáhnout a získat prostor pro další lidi.

Z jakého materiálu

Jídelní sety se nejčastěji vyrábí z masivu nebo z kovu. Přírodní dřevěný materiál vypadá velmi elegantně a nabízí pohodlné a příjemné posezení. Kovová varianta dokáže vzbudit moderní dojem, ale pro někoho může být příliš studená. Údržba je u obou variant poměrně nenáročná, takže víceméně skutečně záleží hlavně na tom, co se vám designově hodí.

Sladění s dalším vybavením

Každý nábytek do kuchyně má ladit s dalším vybavením a dohromady vytvářet funkční a esteticky působící celek. Volbu barvy, ale i designového stylu přizpůsobte vzhledu okolního nábytku a celkovému vzhledu bytu. Inspirovat se můžete na internetu a v celé řadě časopisů o bydlení. Vždy ale záleží hlavně na tom, co se líbí vám. Naštěstí můžete pohodlně vybírat z pohodlí domova přes internet a snadno získat vysněné vybavení.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.