Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Jak vybrat krajkové šaty beze strachu z módního faux pas

Krajkove-vecerni-saty-bez-rukavu-cerne-S-115-1-299x448Krajka je bezpochyby velmi elegantní a přitažlivý materiál a své vlastnosti dokáže přenést i na šaty z ní vyrobené, resp. ženu, která je nosí. Ale budou krajkové šaty pro Vás to pravé? Nepůsobí až přespříliš elegantně a hodí se pro danou událost?

V dnešní době si již krajkové šaty může dovolit každý

V minulosti byla krajka víceméně výsadou jen královského dvora a nejvyšších společenských vrstev. Dnes už tomu tak ale není a krásné krajkové šaty si může dopřát prakticky každá žena. S dostupností tohoto materiálu se také změnil pohled na šaty z něj vyrobené. Už se nejedná o nutně vyjímečný kousek, ve kterém lze vyrazit pouze na společenské události typu black tea, ale při správně zvoleném střihu a barvě můžete v krajkových šatech vyrazit na spoustu různých událostí bez obav z módního faux pas. Jen je vhodné se vyvarovat příliš volných a objemných spodních částí, případně i jiných prvků, které připomínají spíše šaty pro nevěstu. Toto platí dvojnásob v případě krajkových šatů v bílé, nebo světle béžové barvě.

Zvolit elastickou, nebo spíše pevnou krajku?

Pokud máte štíhlou, případně sportovní postavu, pak určitě nechte vyniknout Vaše křivky v šatech z elastické krajky, které obejmou Vaše tělo a zvýrazní křivky. Větší část krajkových materiálů včetně jejich podšívky je dnes poměrně elastická, takže máte z čeho vybírat. Pokud nechcete působit přespříliš usedle, ale chcete si udržet vyšší míru ženskosti a sex appeal, pak vybírejte krajkové šaty, které mají některé části (spodní lem, rukávy, horní část zad atd.) tvořené samotnou krajkou bez podšívky, takže nechají nahlédnout na část Vašeho těla. Pokud naopak víte, že nemáte zcela ideální křivky, pak vyrazte na danou událost spíše v krajkových šatech vyrobených z pevnější, neelastické krajky s méně vypasovaným střihem, které vytvoří splývavý tvar a skryjí Vaše nedostatky.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.