Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Opatřete dětem i sobě mycí kosmetiku, která bude přínosem pro pokožku

Všichni dbáme na to, aby naše děti dostávaly kvalitní stravu, snažíme se nedávat jim přemíru sladkostí, zajímáme se o výchovu a jak vést ratolesti ke správným hodnotám atd. Stejně tak bychom jim měli dopřát kvalitní dětskou kosmetiku, která bude přínosem jak pro jejich vlásky, tak pro pokožku celého těla.

Vsaďte na prověřeného výrobce

Na našem trhu je k dostání vynikající dětská kosmetika od více společností. Je v celku jedno, pro kterou se rozhodnete, důležité ale je, abyste věděli, na co je ten či onen krém nebo mycí gel určen. Sledujte, jaká je hodnota pH, zda přípravek podporuje tvorbu i obnovování ochranného pláště pokožky, která se malým dětem v prvních měsících života utváří. Vyhněte se druhům, jež obsahují konzervanty či barviva, naopak vynikající je např. mycí pěna nebo pěnová koupel, jež působí protizánětlivě, regeneruje, zklidňuje pokožku a je vhodná i pro atopiky a ty, kteří mají jiná onemocnění kůže. Vězte, že dětská kosmetika nemusí obsahovat mýdlo, i přesto ale bude kvalitně mýt.

Znáte veganskou kosmetiku?

Nyní něco pro vás a větší děti. Koupit si můžete veganskou kosmetiku, jenž je vyrobena výhradně z veganských surovin, samozřejmostí je kvalita a netestování na zvířatech. Na webových stránkách www.cosmetic-kitchen.cz najdete návod, jak si v pohodlí příbytku vyrobit domácí tělové mléko, domácí sprchový gel nebo třeba koupelové koule pro příjemnou lázeň ve vaně. Vybírat můžete z mnoha ingrediencí dle vám příjemné vůně, barvy, bylinek, které máte vyzkoušené atd.

Myslete na ošetření pokožky po mytí

Po vykoupání sebe i malých dětí bychom měli myslet na ošetření těla tělovým mlékem nebo krémem. Nezapomeňte, že na obličej byste měli používat jiný krém než na zbytek těla. I rtům můžete dopřát kvalitnější ošetření, přímo jim je určen např. balzám na rty, abyste předešli jejich vysoušení a popraskání.

Jestliže budete o pokožku vás i vašich dětí, budete vypadat mlaději, svěžeji a vyhnou se vám příp. kožní potíže či nemoci.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.