Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy

Zimní výlety si lépe užijete s termo prádlem

1961-1881-img-1088-new

 

Milujete dlouhé túry po horách? Láká vás zasněžená krajina? Užíváte si běžky, lyže nebo skialpy? Ať tak či onak, neměli byste podceňovat výběr kvalitní výbavy, oblečení i spodního prádla. Funkční goretexové oblečení a horské kožené boty můžou lehce ztrácet ze svých perfektních vlastností právě díky tomu, že vaše spodní prádlo je z „obyčejného“ materiálu. Proč tomu tak je?

Drsné horské podmínky kladou vysoké nároky na oblečení

V prvé řadě je důležité uvědomit si, jak termo prádlo v kombinaci s dalším oblečením funguje. Při fyzicky náročných aktivitách se člověk zpotí, všechny vrstvy funkčního textilu mají jasný úkol, odvádět vlhkost. V chladném počasí tento proces oceníte dvojnásob, protože v zimě znamená, že co je mokré, to je brzy zmrzlé. Vše však můžete narušit, pokud jako spodní vrstvu zvolíte klasické spodní prádlo, které veškerou vlhkost do sebe absorbuje, ale neodvádí, takže při větší námaze nejblíže vašemu tělu zůstává vlhké prádlo, a to zapříčiní pocitový chlad a naruší komfort celého funkčního oděvu. Jedná se o kalhotky, tílka, trika i spodky.

Suché nohy jsou základem každé úspěšné výpravy

Dost často se stává, že lidé věnuji velkou pozornost kvalitní trekové obuvi na úkor ponožek. Kvalitní bota vám v mnohem usnadní cestování všeho druhu, pokud ale máte ponožky z obyčejné bavlny, která sice perfektně saje, ale opět neodvádí vlhko, můžete si při dlouhé túře v chladném počasí zadělat na malér. Nejenže začnete nepříjemné vlhko pociťovat, ale ani sebelepší bota pak nezabraní pomalému mrznutí vašich prstů. Termo ponožky z ovčího vlákna Merino jsou na dotek velmi jemné, příjemné a zůstávají vždy suché. Ovčí vlna má dokonalé termoizolační vlastnosti, když k tomu navíc přidáte technologii Nanosilver, dostanete plně funkční ponožky s antibakteriálními účinky. Částice stříbra zabraňují vzniku zápachu i mykóz.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.