Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Období kašle je tu! Jak ho porazit?

vlhky-kasel2Zima je skvělým ročním obdobím pro milovníky radovánek spojených se sněhem. Toho se nám letos v našich končinách příliš nedostává. Opět ovšem přichází doba, kdy se setkáme se spoustou kašlajících lidí. Ano, právě kašel je nepříjemným, nicméně přirozeným reflexem, jímž trpíme. Málokdo se mu vyhne. Které druhy kašle vlastně existují a jak se mu efektivně bránit? Čtěte dál, na obě otázky naleznete odpovědi.

Jaké jsou druhy kašle?

Kašel je možné rozdělit podle dvou základních kritérií. Tím první je sortování dle délky jeho trvání. Jestliže kašlete v maximu 3 týdny, jedná se o variantu akutní. Pokud ovšem přesáhnete toto období a trvá cca od 3 do 8 týdnů, hovoříme o subakutním kašli. Nejnepříjemnější je chronická podoba, jež trvá fakticky neustále a doprovází člověka i mimo zimní období. Nejznámější je rozdělení na vlhkýsuchý kašel (http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php). Rozpoznáte je podle toho, zdali vykašláváte hleny, anebo nikoliv. Bez problémů nakonec koupíte také specifické přípravky v lékárně, kde vám i poradí.

Poznáte suchý a vlhký kašel?

Jak již bylo řečeno, oba typy kašle se rozpoznávají dle přítomnosti či absence hlenů. Nejedná se ale o jediný indikátor! Suchý kašel je značně dráždivý a ucítíte, jak vás škrábe v krku. Organismus umí v případě jeho netlumení hodně unavit. U vlhkého kašle je nezbytné dostat ven hleny. Ty se ředí příslušenými medikamenty, aby jejich únik z dýchacích cest byl jednodušší a rychlejší. Zpravidla prvně přichází suchý a následně vlhký kašel.

Domácí i odborná léčba

Hodně důležité je uklidnění organismu. Výborná je kupříkladu koupel s éterickým olejem. Výborné jsou také specifické léky, a to třeba expektorancia usnadňující vykašlávání u vlhkého kašle anebo mukolytika. Ta rozřeďují hleny. Osvědčené jsou na oba druhy kašle Stoptussin tablety. U dětí je ideální sirup. Dostanou ho do sebe totiž mnohem snáze.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.