Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Nebankovní půjčku vybírejte důkladně, vyplatí se vám to

Mikroúvěr nebankovního charakteru je občas potřeba, ale jak si vybrat ten nejlepší na trhu?

S půjčkou rozhodně nemusíte spěchat a nejste povinni vybrat tu či onu konkrétní nabídku. Volba je jen a jen na vás a můžete vybírání věnovat klidně i pár dní, pokud situace nějak zvláště nepospíchá. To vše mějte na paměti, když si rozmýšlíte, jakou půjčku byste si nejraději sjednali. Rozdíly totiž mohou být někdy poměrně značné a nejde vždy jen o úrokovou sazbu, ale třeba také paletu doplňkových služeb. Proto platí, že máme raději dvakrát měřit a jednou řezat, jak říká oblíbené úsloví.

Ušetřit pár stokorun rozhodně potěší

I když jde o relativně malou půjčku, rozhodně nepodceňujte její výběr. Můžete totiž zaznamenat rozdíl na úrocích nebo poplatcích i v řádech stovek korun, což rozhodně není tak malá částka, jak by se mohlo možná na první pohled zdát. Cena ročního předplatného oblíbeného magazínu nebo nákup potravin pro rodinu na víkend, i to se totiž dá pořídit za několik stokorun. Když je ušetříte na půjčce, dají se investovat jinam. To je jednoduchá rovnice, jíž samozřejmě rozumí snad naprosto každý rodinný rozpočet. Samotný výběr nebankovní půjčky proto není radno podřídit jen úrokům, mozaika je totiž mnohem komplexnější!

Nabídek je na trhu spoustu

Doslova až oči přecházejí, chtělo by se říci! Desítky možností k dispozici, skutečně se dá hovořit směle doslova až o záplavě nabídek. Jak si v ní co nejlépe vybrat? Platí, že nejen čísla řeknou mnohé, musíte se podívat například i na paletu doplňkových služeb. Ta by totiž měla být trochu pestřejší, nestačí jen možnost odkladu splátek, protože ta je dnes skoro v každém případě standardem. Zaměřte se na víc, pojištění schopnosti splácet nebo změna výše splátek je také důležitá. Stejně tak i perfektní informační servis. Musíte jasně vědět, kolik prostředků poslat na účet vypůjčitele (potažmo v jakém termínu by to mělo být), aby snad ještě nenastaly nějaké zmatky.

O co bude třeba se podělit?

Informace, které musíte povinně poskytnout nebankovním společnostem při žádosti o půjčku, nejsou nikterak rozsáhlé a už vůbec nebudou zasahovat do vašeho nejniternějšího soukromí. Jde jen o identifikaci žadatele, nikoliv o dodatečné zjišťování co nejvíce intimních dat, která by se dala potenciálně zneužít – o to tu přeci vůbec nejde! Takže, co budete muset uvést? Jaké jsou podmínky pro schválení půjčky?

  • Bankovní konto. A to samozřejmě vlastní, partnerovo nebo synovo se použít určitě nedá.
  • Trvalé bydliště na území ČR. Za jistých okolností si nebankovně smí půjčit třeba i cizinci.
  • Věk. V některých případech je třeba plnoletost, v jiných je minimem jednadvacet let.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.