Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na pojištění!

Tu a tam se v médiích objeví zprávy o tom, jak lidé ze zahraničí vyhlašují sbírky pro svého příbuzného či kamaráda, který v zahraničí utrpěl úraz, a oni nemají na jeho léčbu. Jeden turista skončil paralyzovaný v nemocnici na Kanárských ostrovech po nešťastném skoku do bazénu. Jiný v Řecku po skoku do moře.

Nemá smysl zde rozebírat, proč lidé tak riskují a skáčou do neznámých vod, byť bazén by se dal vnímat jako vodou poměrně známou. Podstatou problému je, že oba zmínění nešťastníci se do zahraničí vydali nepojištění, a jejich blízcí teď řeší, co s nimi. Léčba v zahraničí rozhodně nebývá levnou záležitostí. Účet za hospitalizaci v nemocnici může dosahovat závratných částek nemluvě o mnohem nákladnějším převozu pacienta zpět do vlasti.

Bez pojistky raději necestujte vůbec

Tyto případy, jež občas prolétnou internetovými deníky, by měly být jakýmsi varováním těm, kteří se domnívají, že jim se přeci nemůže nic stát. Může. Neštěstí totiž, jak se říká, nechodí po horách, ale po lidech. Apel by dokonce měl znít: bez pojistky se do zahraničí nevydávejte.

Pojistky od deseti korun na den

Uzavřít cestovní pojištění je přitom velmi snadné a co se jeho ceny týče, ta je ve srovnání s částkou, již vynaložíte za svou dovolenou, přímo zanedbatelná. Při sjednání pojistek online se pohybujte v cenách od deseti korun na den. Jistě uznáte sami, že za pouhý klid v duši to stojí.

Na pobočce či online?

Jak a kde cestovní pojištění uzavřít? Obraťte se na renomovanou pojišťovnu, jež má ve svém portfoliu i pojištění do zahraničí, a pojistku si v předstihu uzavřete. Ať již na pobočce či online.

Pozor na limity léčebných výloh!

Zaměřte se především na tzv. limity léčebných výloh, které se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit. Při cestách po zemích Evropské unie bývá dostačující limit do výše 1 500 000, při cestách do vzdálenějších zemí si ho ovšem minimálně zdvojnásobte. Z tohoto pohledu jsou nejjistější pojistky s tzv. bezlimitním krytím léčebných výloh, jež nabízí například Union pojišťovna.

Pojištění adrenalinových sportů

Rovněž si předem rozmyslete, zda se na svých cestách budete věnovat nějakým nebezpečným aktivitám, jako jsou například adrenalinové sporty či vysokohorská turistika. V těchto případech je na místě se připojistit. Již zmíněná Union pojišťovna například nabízí pojištění zimních sportů bez příplatku.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.