Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Chystáte se do zahraničí? A cestovní pojištění už máte?

 

Víte, co se říká? Celý život si platíte pojištění a nikdy se nic nestane. Jednou opomenete a hned první den se vám přihodí úraz. A nedoplatíte se.

Pokud nechcete, aby se z vás na dovolené stal žebrák, rozhodně se pojistěte. Už za ten klid v duši to stojí. Příběhy lidí, jejichž blízcí z dovolenkových rezortů zakládají dobročinné sbírky, aby svému nepojištěnému příbuznému či kamarádovi zaplatili účty za léčebné výlohy, by měly být vztyčeným prstem pro ty, kteří si myslí, že se jim přeci nemůže nic stát. Neštěstí totiž neleze po horách, ale po lidech. I na dovolené.

Jak vybrat cestovní pojišťovnu

 

Při výběru cestovní pojišťovny je rozhodně na místě mít se na pozoru. V hledáčku vašeho zájmu by měla být historie pojišťovny, její reputace, reference a výše tzv. limitu léčebných výloh. Ta se u většiny cestovních pojistek pohybuje okolo 1,5 milionu korun. Pro pobyt mimo země Evropské unie, kde náklady na ošetření mohou dosahovat astronomických částek, ovšem doporučujeme limit minimálně dvojnásobný.

Pojištění proti terorismu

 

Na místě je rovněž vhodné zvážit v některých zemích obzvláště aktuální pojištění proti terorismu, které ovšem nebývá součástí klasických pojistek. Chystáte-li se do země, ve které hrozí teroristické útoky, což už je téměř celá západní Evropa, rozhodně doporučujeme se připojistit.

Pojištění adrenalinových sportů

 

Rovněž je třeba mít se na pozoru, pokud v zahraničí plánujete provozovat adrenalinové sporty jakéhokoliv druhu, tedy bungee jumping, jízdu na lyžích, paragliding, skok padákem či vysokohorskou turistiku. Stačí zlomená noha a z účtu za ošetření se vám protočí panenky.

Specialista na cestovní pojištění, pojišťovna ERV

 

A na jakou pojišťovnu se obrátit? Jednou z nejvíce renomovaných cestovních pojišťoven je bezesporu Evropská cestovní pojišťovna, známá pod zkratkou ERV (ervpojistovna.cz). S heslem „Vy cestujete. My se staráme.“ se o své klienty stará více než sto let, což hovoří za své.

Jednorázové, nebo celoroční?

 

Cestovní pojištění si u ERV můžete sjednat buď jednorázové, nebo celoroční. Pokud se na cesty vydáváte jen občas, zřejmě zvolíte pojištění jednorázové. Cestujete-li ale častěji, výhodnější pro vás zcela jistě bude pojištění celoroční, v rámci kterého budete v zahraničí krytí po celý rok. Velmi praktické je i pojištění storna zájezdu. Nikdy totiž nevíte, co se přihodí.

Prověřená zdravotnická zařízení

 

Na asistenční službu pojišťovny se navíc můžete obrátit ve kterékoliv denní i noční hodině. Zdravotnická zařízení v turistických letoviscích má dobře prověřená, nemůže se tedy stát, že byste se ocitli na místě, kde by se vám nedostalo kvalitní péče. Pro ERV pojišťovnu zkrátka hovoří vše.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.