Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Dětem chybí omega 3 kyseliny, doplnit se přitom dají hravě

Výsledky nejrůznějších studií mluví jasně – česká populace nemá dostatek omega 3 kyselin. Ty jsou přitom pro náš organizmus důležité a velkou roli hrají i u dětí. Mají totiž vliv na mozkovou činnost nebo stav zraku. Tělo si je ale neumí samo vytvořit, proto je odkázané na jejich příjem ze stravy nebo jejích doplňků. 

Omega 3 je souhrnné označení skupiny nenasycených mastných kyselin, které jsou součástí tuků a jsou prospěšné našemu zdraví. Nejvíce je potřebujeme pro udržení správného stavu srdce, krevního tlaku, mozku a zraku. Týká se to dvou kyselin s krkolomným názvem, které se skrývají pod zkratkami EPA (eikosapentaenová kyselina) a DHA (dokosahexaenová kyselina).

Kde je vzít?

 

Ideálním zdrojem omega 3 kyselin jsou tučné mořské ryby a mořské plody. Těch ale konzumujeme v Česku velmi málo. Jíte alespoň dvakrát týdně lososa, makrelu, tuňáka nebo pstruha? Pokud ne, velmi pravděpodobně budete mít omega 3 kyselin nedostatek a vaše děti také.

Řešením je rybí tuk, který je na omega 3 bohatý. Ale komu by se chtěl pít ze lžičky jako kdysi… Jeho pachuť odradí lecjakého dospělého, natož děti, pro které jsou omega 3 tak důležité. Nabízí se ale i lákavější možnost – doplněk stravy ve formě měkkých želatinových kapslí s příchutí tutti frutti, které dětem určitě vadit nebudou.

Hravé, chutné a potřebné

 

Díky The Simpsons Omega 3 mohou děti přijímat rybí olej zpracovaný a ochucený tak, že rybí (pa)chuť je zcela potlačena a zůstává jen přidaná lahodná chuť ovoce. A samozřejmě prospěšné látky, kyseliny EPA a DHA. K nim se přidávají i vitaminy D3 a E, které jsou pro dětský organizmus také potřebné. Vitamin E například pro správný růst a vývin kostí u dětí i imunitní systém.

Na děti čeká v krabičce nově také dárek – pomocníci do školy v podobě pravítka, rozvrhu hodin a pastelek. The Simpsons Omega 3 v limitované edici jsou tedy ideálním parťákem pro školáky, jejichž organizmus ocení pravidelný přísun omega 3 mastných kyselin.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.